Sërish djegie makinash në Durrës, digjen 3 automjete “Benz”

12/11/2018 - 21:09

Nuk kanë të ndalur djegiet e automjeteve në qytetin e Durrësit.

Pas djegies gjatë orëve të para të së dielës të dy automjeteve tip “Benz” në lagjen nr.5, po një ditë më parë janë djegur 3 mjete të tjera të së njëjtës markë, këtë herë në lagjen nr.16.

Sipas policisë “më datë 11.11.2018, në lagjen nr. 16 është djegur mjeti tip Benz në pronësi të shtetases O.G., vjeçe 34, banuese në Durrës, ku si pasojë e zjarrit në këtë mjet janë djegur pjesërisht edhe mjetet tip ‘Benz’, të shtetasve L.B., e F.C., vjeç 32, 61, banues në Durrës”.

Nga hetimet e deritanishme, policia duket se ka arritur në përfundimin se bëhet fjalë për zjarrvënie të qëllimshme, pasi në njoftimin e saj për shtyp thotë “po punohet për sqarimin e rrethanave të rënies së zjarrit, identifikimin dhe kapjen e autorit”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku paralajmëroi së fundmi planet e afërta të qeverisë “Rama” për dhënien me konce

Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga mot kryesisht i kthjellët në të gjithë vendin, por në zonat malore herë pas here do të ketë kali

Krahas vizitës në bashkinë e Durrësit dhe PS-në lokale, ministrja e Arsimit Besa Shahini ka zhvilluar një takim edhe në UAMD.

Përfaqësues të Strukturës së Investimeve për Ballkanin Perëndimor ( WBIF), Komisionit Europian dhe BERZH, kanë zhvilluar një vizitë në Po

Pavarësisht nga disa informata se Paketa e Zgjerimit 2019 do të shtyhet, Ballkani Perëndimor Evropian zbulon se miratimi dhe publikimi i

Ministria e Arsimit, Besa Shahini, ka zhvilluar pasditen e sotme një takim në selinë e Partisë Socialiste në Durrës për të diskutuar mbi

Dyzet të rinj nga i tërë Ballkani Perëndimor u mblodhën, më 23 maj 2019, në Tiranë, për të marrë pjesë në “Shtigje Rinore 2019”.

Më 26 maj në Itali do të zhvillohen zgjedhjet administrative, datë kjo që përkon me zgjedhjet në parlamentin europian.

Në prag të nisjes së fushatës zgjedhore, kryetari i KQZ-së Klement Zguri është shprehur se partitë politike janë hermetike për financat e

Emiljano Shullazi ka kërkuar përjashtimin e trupës gjykuese, i përbërë nga Albana Boksi, Saida Dollanit dhe Valdete Hoxha.