Sezoni turistik 2019-2020, 16 kroçera “prenotojnë” lundrimet drejt Durrësit

19/11/2018 - 18:22

16 anije të mëdha turistike parashikohet të mbërrijnë në sezonet turistike 2019-2020 në portin e Durrësit. Lista e kroçerave dhe velierave, së bashku me datat e ankorimit në Durrës eshtë bërë e njohur në faqen Web të APD.

Nga Qendra e Informacionit në APD, mësohet se 8 prej tyre do të vijnë në qytetin bregdetar gjatë vitit të ardhshëm, ndërsa pjesa tjetër në vitin 2020, kryesisht në stinën e ngrohtë nga muaji qershor deri në fillim të nëntorit.

Lundrimet e parashikuara administrohen prej njërës prej agjencive të specializuara në Durrës, ndërsa priten edhe të dhënat e agjencive të tjera, që menaxhojnë mbërritjen e kroçerave dhe velierave të mëdha. 

“Amera”, “Silver Shadow” apo “Seabourn Ovation” janë disa nga kroçerat që nw vitet 2019-2020 do të ankorohen për herë të parë në portin më të madh të vendit.

Që kur numri i kroçerave në Durrës filloi të rritej, APD ka marrë të gjitha masat për sigurinë e lëvizjes së mjeteve lundruese dhe të udhëtarëve që mbërrijnë me to.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Banorët e Unazës së Durrësit kanë protestuar duke kërkuar vendosjen e një mbikalimi që i ndihmon ata për të kaluar nga njëra anë e rrugës

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku paralajmëroi së fundmi planet e afërta të qeverisë “Rama” për dhënien me konce

Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga mot kryesisht i kthjellët në të gjithë vendin, por në zonat malore herë pas here do të ketë kali

Krahas vizitës në bashkinë e Durrësit dhe PS-në lokale, ministrja e Arsimit Besa Shahini ka zhvilluar një takim edhe në UAMD.

Përfaqësues të Strukturës së Investimeve për Ballkanin Perëndimor ( WBIF), Komisionit Europian dhe BERZH, kanë zhvilluar një vizitë në Po

Pavarësisht nga disa informata se Paketa e Zgjerimit 2019 do të shtyhet, Ballkani Perëndimor Evropian zbulon se miratimi dhe publikimi i

Ministria e Arsimit, Besa Shahini, ka zhvilluar pasditen e sotme një takim në selinë e Partisë Socialiste në Durrës për të diskutuar mbi

Dyzet të rinj nga i tërë Ballkani Perëndimor u mblodhën, më 23 maj 2019, në Tiranë, për të marrë pjesë në “Shtigje Rinore 2019”.

Më 26 maj në Itali do të zhvillohen zgjedhjet administrative, datë kjo që përkon me zgjedhjet në parlamentin europian.

Në prag të nisjes së fushatës zgjedhore, kryetari i KQZ-së Klement Zguri është shprehur se partitë politike janë hermetike për financat e