Sezoni turistik sjell trafik të rënduar në Durrës (VIDEO)

Postuar: 12/07/2018 - 17:14

Turistët që kanë mbërritur në Durrës në këtë sezon veror kanë sjellë shumë nxehtësi dhe trafik në rrugët e qytetit bregdetar.

Një pjesë e turistëve duke parë edhe temperaturat e nxehta, janë shfaqur me rroba banje në qendër të qytetit ndërsa janë duke vizituar Durrësin.

Operatori i "DurrësLajm" ka fiksuar pamjet ndërsa turistët lëvizin të shpenguar në sheshin “Liria” me rroba banje.

Korriku në Durrës ka shënuar edhe rëndim të trafikut të makinave. Ardhja e turistëve por edhe e emigrantëve kanë shtuar lëvizjen dhe kanë rënduar trafikun në qytet.

Ndjekim pamjet.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Studiuesja e njohur amerikane mbi trashëgimitë kulturore, dr.

   Trafik tejet i ngarkuar në autostradën Durrës-Tiranë, nga Durrësi deri te Mbikalimi i Fllakës.

   Në Durrës, numri i lindjeve në maternitet ka mbetur konstant gjatë tre viteve të fundit.

   Moti ndryshon duke filluar nga java e ardhshme.

   Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu hyri në Prokurorinë e Krimeve të Rënda rreth orës 17:00.

   Ministri i jashtëm grek, Nikos Kotzias, ka deklaruar se negociatat Athinë – Tiranë janë bllokuar për shkak të rezervave të presidentit

Raportet pozitive nga institucionet e drejtësisë dhe një kontratë pune me kompaninë e bashkëshortes së tij i hapën rrugën vendimit të lir

Tre nga 10 prokurorët, për të cilët kryeprokurorja Arta Marku urdhëroi hetimin disiplinor janë transferuar nga Prokuroria e Krimeve të Rë

Kryeprokuroria Arta Marku ka kërkuar hetim disiplinor për 10 prokurorët që refuzuan hedhjen e shortit për çështjen "Shullazi".