Shembet suvaja e ish-godinës së hetuesisë në Durrës (VIDEO)

09/12/2019 - 17:08

Shembet suvaja e ish-godinës së hetuesisë në Durrës, e cila është e braktisur prej shumë vitesh. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme, në një kohë kur në këtë zonë lëvizshmëria është mjaft e lartë, por zona ishte rrethuar për të mos shkaktuar persona të lënduar.

Siç duket edhe në videon e "DurrësLajm", copëzat e suvasë kanë rënë pranë tavolinave e karrikeve të lokalit në katin e parë.

Kur po bëhen dy javë nga tërmeti tragjik që shkaktoi viktima dhe dëme të shumta materiale në qytetin bregdetar dhe jo vetëm, godinat e vjetra vazhdojnë të mbeten shumë problematike dhe rrezikojnë të shkaktojnë persona të lënduar, nëse copa suvaje apo muresh bien prej tyre.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Institucioni i Avokatit të Popullit ka nisur shqyrtimin e rastit të dhunimit të të riut rom nga policia bashkiake.

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot kryesisht të kthjellët që herë pas here do të

Perspektiva për të rritur produktivitetin në trojet shqiptare është e pashpresë për arsye se Kosova dhe Shqipëria kanë numrin më të lartë

Zbulohen të tjera detaje nga vendimi i paligjshëm për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar.

Shqipëria po shqyrton mundësinë që të legalizojë kultivimin e marijuanës mjekësore.

Reforma në drejtësi duhet të ecë përpara, hap pas hapi!

6 muaj nga tërmeti i 26 nëntorit, kryebashkiaku i Shijakut, Elton Arbana bën një bilanc të punës së bërë përgjatë këtyre muajve të vështi

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor ka paralajmëruar autoshkollat që ushtrojnë aktivitetin e tyre se nëse nuk do t

Tërmeti i 26 nëntorit në Durrës shembi disa hotele dhe pallate, duke lënë pas një bilanc tragjik, 23 jetë të humbura.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu informon se në javën e parë të kthimit në normalitet të sistemit shënd