Shembja e shtëpisë dy katëshe në Durrës, shihni çfarë ndodh me depozitën mbi objekt (VIDEO)

08/12/2019 - 14:06

Mesditën e sotme, mjetet e rënda të IMT-së kanë prishur shtëpinë dy katëshe në Ish-Kënetë, siç duket në videon e “DurrësLajm”.

Kjo banesë u dëmtua rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit dhe u klasifikua nga grupi i ekspertëve e pabanueshme.

Prej të martës së fundit të nëntorit, familja katër anëtarëshe e Petrit Kolës, i ardhur nga Burreli është strehuar tek të afërmit.

Mjetet e rënda e nisën punën prej në mëngjes por pati ndërperje për disa orë për shkak se nuk ishte bërë shkëputja e rrymës elektrike në banesë.

Ndërkohë, mbi objektin dy katësh qëndron ende depozita e ujit, e cila lëkundet pak por i reziston shembjes.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ambasada e Republikës së Shqipërisë ne Ankara bën me dije se deri tani nuk është identifikuar asnjë shtetas shqiptar i prekur nga tërmeti

Ditën mërkurë, më 29 janar 2020 pritet të mblidhet Këshilli Bashkiak Durrës.

Në mbledhjen e fundit të Shtabit të Emergjencave në Durrës është bërë një përmbledhje e situatës së deritanishme në terren përsa i përket

Ambasadori i Shqipërisë në Republikën Popullore të Kinës, Selim Belortaja ka këshilluar shqiptarët të shtyjnë udhëtimet dhe kontaktet fiz

Paraditen e kësaj të shtune, banorët e Xhafzotaj janë ngritur në protestë për shkak të mungesës së infrastrukturës.

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me Noel Dishin, vrasësin e Vilson Tafçiut. Ky i fundit u vra në Astir më 20 janar.

MeteoAlb parashikon se pjesa e parë e ditës së sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare, të cilat shtohen gjatë orëve të pa

Pas takimeve këshilluese me prokurorë dhe inxhinierë italianë, ekspertë në analizimin e cilësisë së godinave pas tërmeteve, Prokuroria e

Nëse keni bërë plane për fundjavën, kini parasysh se nuk do te jeni në shoqërinë e motit me diell.

Nuk ka optimizmin e Komisionerit për Zgjerim Varhei, por dhe Presidenti i Këshillit Europian, duke folur në Tiranë në krah të kryeministr