Shëtitorja "Taulantia" më në fund iu kthehet qytetarëve, policia largon lodrat dhe ambulantët (VIDEO+FOTO)

11/05/2018 - 15:57

E ngritur si problem edhe më herët nga "DurrësLajm", zhurma në shëtitoren "Taulantia" sot ka marrë fund, pasi me çmontimin e të gjitha lodrave, pas kaq shumë kohësh, shëtitorja tashmë i është kthyer qytetarëve.

Policia bashkiake ka vijuar me të gjtha strukturat mbështetëse aksionin për lirimin e hapësirave publike të shëtitores bregdetare.

Bashkiakët kanë kërkuar lirimin e hapësirave të zëna nga lodrat e jo pak debate ka patur midis subjekteve dhe inspektorëve të cilët janë të bindur për të vazhduar deri në fund aksionin.

Shumë subjekte kanë vite që tregtojnë këtu dhe i kanë vendosur lodrat në mënyrë jo të ligjshme. Largimi nga shëtitorja ku e kishin aktivitetin të garantuar çdo mbrëmje për shkak të fluksit të njerëzve, ka sjellë edhe zemërim të këtyre subjekteve.

Policia bashkiake është e bindur se do t'i shkojë deri në fund aksionit të nisur pak ditë më parë në këtë shëtitore.

(Në fotot më poshtë mund të shihni se si ka qenë shëtitorja më parë, ndërsa në videon e filmuar nga operatori i “DurrësLajm”, se si paraqitet aktualisht gjendja pas aksionit të ndërmarrë.)

SHËTITORJA "TAULANTIA" MË PARË

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të mblidhet ditën e hënë, ku do të miratojë listën e kandidatëve për Prokurorin e ri të Përgjithshëm.

Anija shqiptare "Oriku" dhe ekuipazhi i saj që ndodhet me mision në detin Egje, ka shpëtuar në tre operacione të ndryshme 111 emigrantë.

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka shpallur 12 vende të lira në Shërbimin Diplomatik shqiptar.

Këtë të shtunë, Shqipëria do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në zonat bregdetare dhe në zonat e ulëta, por vran

Gjykata e shpalli ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri të pafajshëm për trafik droge dhe fajtor për shpërdorim detyre.

Në kuadër të “Javes Europiane të Lëvizjes”, Bashkia Shijak në bashkëpunim me kopshtet dhe shkollat zhvilluan aktivitete të ndryshme sensi

Bllokohet një anije ruse e ngarkuar me grurë në portin e Durrësit.

Fundjava me diell do t`i lërë vendin ditëve me reshje dhe temperatura të ulta.

Ditën e fundit të shtatorit, në teatrin “Aleksandër Moisiu” të Durrësit, të gjithë të interesuarit do të mund të ndjekin një spektakël nd