Shijakasi dhe durrsaku arrestohen në Itali për vjedhje

Postuar: 28/11/2014 - 19:50

DURRËS, 28 nëntor 2014 -  Policia e qytetit të Lukës kishin marrë denoncime për vjedhje nga pronarët e 5 klubeve, ku ishin vendosur edhe makineta bixhozi.  Policë civilë ishin vendosur për të mbikqyrur makinetat në disa lokale të periferisë së qytetit të Lukës. Të enjten 27 nëntor, 2014 pikërisht policët, që mbikqyrnin makinetat e Bar Vignola-s dyshuan se dy persona, që nuk ngjanin si italianë mund të ishin hajdutët e makinetave.

Për tre orë rresht personat u mbajtën nën mbikqyrje. Në çastin, kur ata me një copë tel të bërë gremç po nxirrnin monedhat nga makineta, policët u vunë prangat. Të arrestuarit ishin: Zamir Sheta i lindur në Shijak në vitin 1971 dhe Arben Coku lindur në Durrës në vitin 1967. Dy shqiptarët ju nënshtruan gjykimit të drejtpërdrejtë. Meqenëse nuk kishin precedentë penalë, secili prej tyre u dënua me 8 muaj burg dhe 150 euro gjobë për vjedhje të rëndë.

/gj.th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ujësjellës Kanalizime Durrës vazhdon aksionin në terren për kontrollin dhe verifikimin e të gjithë abonentëve që kanë problem në lidhje m

Ministria e Infrastrukturës e Energjisë në bashkëpunim me GIZ organizuan në Durrës një konferencë në kuadër të Ditës Botërore të Ujit me

Në Bulqizë ka nisur një stuhi e fuqishme e shoqëruar me erë dhe borë. Temperaturat janë ulur ndjeshëm dhe në qytet nuk ka asnjë lëvizje.

Administrata e Trump nuk e konfirmoi por as nuk e mohoi deklaratën e shqiptarit që kandidon si guvernator në Konektikat.

Gjatë ditës së sotme, Autoriteti i Kombëtar i Ushqimit në bashkëpunim me Hetimin Tatimor dhe Sektorin e Krimit Ekonomik kanë kryer kontro

Drogë nga Shqipëria në Itali, shkatërrohet banda e trafikantëve.

Në zbatim të planit të bashkëpunimit midis Forcës Detare shqiptare dhe asaj të Turqisë, ditën e Sulltan Novruzit në portin e qytetit të D

Kapriçot e pranverës do të vijojnë gjatë gjithë marsit.

Policia gjermane përmes disa bastisjeve të mëdha ka shpartalluar një bandë e cila dyshohet të ketë bërë ndërmjetësime me pagesë të martes