Shkarkohet nga detyra prefekti i Qarkut të Gjirokastrës

21/10/2020 - 18:42

Prefekti i Qarkut të Gjirokastrës Astrit Aliaj është shkarkuar nga detyra këtë të mërkurë. Vendimi është marrë në mbledhjen e mbajtur në mesditë në Këshillin e Ministrave, ndërkohë që nuk jepen detaje lidhur me arsyet që e shoqërojnë atë.

Në vend të tij është emëruar Odise Kote. Kote ka drejtuar më parë Agjencinë Rajonale të Sigurimeve Shoqërore në Gjirokastër si dhe ka mbajtur postin e nënkryetarit të po kësaj Bashkie.

Shkarkimi i Astrit Aliajt vjen në një kohë kur ka nisur fushata elektorale e Partisë Socialiste dhe kreu i saj, Edi Rama, ka njoftuar një rivlerësim të punës të zyrtarëve në të gjithë vendin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tjetër ditë tragjike në vendin tonë, pasi mes 9 viktimave nga koronavirusi ishte edhe një i ri nga Librazhdi. Burime për mediat mësoj

Pas përmbytjeve të shumë zonave dhe shtëpive në Shijak, për shkak të daljes nga shtrati të lumit Erzen, banorët e qytezës së vogël po për

Zbardhen të tjera përgjime të Antimafias së Katanzaros, e cila goditi pak ditë më parë një grup mafioz në Itali, ndërsa ekzekutoi 48 urdh

Situata e shkaktuar nga përmbytjet në njësinë administrative Sukth vijon të mbetet problematike.

Punonjësit e kompanisë “Aleat” pranë rajonit nr.5 në Durrës janë tronditur ditën e sotme nga shembja e tavanit të zyrës së tyre.

Gjykata e rrethit gjyqësor Durrës shpall 4 vende vakante pune. Gjykata kërkon një arkivist dhe 3 sekretarë gjyqësorë për të plotësuar sta

Prokuroria e Tiranës i ka shtrirë hetimet lidhur me rastin “Tire Alldervishi”, e cila akuzohet për mashtrim, pas denoncimit që bëri vajza

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1918 testime për raste të dyshuar për Covid

Kryebashkiaku i Shijakut, Elton Arbana thotë se po merren masat e nevojshme për të ndihmuar familjet që janë përmbytur si pasojë e daljes

1231 qytetarë janë gjobitur në vendin tonë për mosmbajtje të maskës mbrojtëse në publik gjatë fundjavës.