Shkarkohet nga detyra zv.drejtori i përgjithshëm i Tatimeve

21/08/2019 - 12:45

Tre javë pas nisjes së aksionit anti-informalitet, shkarkohet nga detyra zv.drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, Ervin Hoxha. 

Mësohet se shkarkimi i Hoxhës ka ardhur me urdhër të kryeministrit Edi Rama, ndërkohë që arsyet nuk janë bërë ende publike.  

Kujtojmë se në vitin 2017, Ervin Hoxha, ka mbajtur postin e drejtorit të Hetimit Tatimor në Tiranë. Ai u dorëhoq nga ky post, pas arrestimit të tre inspektorëve në këtë drejtori.

Tre tatimorët kishin shkuar për kontroll në një biznes në Spille, dhe i morën administratores shumën prej 40 mijë lekësh. Edhe në atë kohë, denoncimi u bë nga biznesi privat i cili i shkruajti drejtpërdrejt kryeministrit Edi Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një grua e cila ishte kthyer 10 ditë më parë nga Kina, i është nënshtruar kontrollit shëndetësor lidhur me mundësinë e infektimit nga kor

Teksa ecën rrugëve të Brukselit, kryeministri Edi Rama ka zbardhur detaje nga takimi i një nate më parë me presidenten e Komisionit Evrop

"DurrësLajm" sjell pamje nga pallati në ndërtim në zonën e Currilave ku ndërroi jetë roja 62-vjeçar i objektit.

Altin Hajri, pronari i resortit "Golden" në Shijak, i shpallur në kërkim si i dyshuar për pengmarrjen dhe më tej vrasjen e Jan Prengës, r

Polica ka çuar në pesë numrin e të arrestuarve në lidhje me rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë kandidatin për SPAK, prokurorin Anton Martini.

Pas tërmetit që ra ditën e djeshme në Durrës, ku magnituda ishte 4.9 e shkallës rihter në vend janë ndjerë edhe 8 lëkundje të tjera.

Vihet në pranga për shkelje të rregullave në punë, administratori dhe inxhinieri i firmës ndërtuese të një pallati, ku në orët e mbrëmjes

Sipas MeteoAlb, rikthehen vranësirat dhe reshjet me intensitet të ulët deri mesatar në territorin shqiptar, ku në pjesën më të madhe të v