SHKENCA MIDIS NESH, “Marie Kaçulini” fiton konkursin

07/04/2012 - 00:00

 

Këtë javë në sallën e Qendrës Kulturore të Fëmijëve në Durrës u zhvillua konkursi shkencor mes nxënësve të klasave të katërta të shkollave 9-vjeçare të qytetit me temë: “Shkenca midis nesh”, i cili kishte për qëllim njohjen dhe pasurimin e përgatitjes së deritanishme të nxënësve në njohjen e historisë dhe vlerave të atdhedashurisë.

Në takimin final u përfaqësuan pesë shkollat fituese në pesë takimet e ditëve të shkuara. Ekipet ishin: “Jusuf Puka”, “Vinçens Prendushi”, “Marie Kaçulini”, “Kushtrimi i lirisë” dhe “Vasil Ziu”. Pas një gare të fortë, grupi më i mirë u shpall grupi i shkollës “Marie Kaçulini”, që përfaqësohej nga nxënësit: Arlind Kacadei, Mariano Baçi, Daniela Traja, dhe Eugesta Qokaj.

Mësueset e klasave të katërta të kësaj shkolle Julinda Bllaca, Etleva Qorri, Enkeleida Shahini, dhe Luljeta Beqaj kanë të drejtë të gëzohen për fitoren, por edhe të krenohen me rezultatet e nxënësve të tyre. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e fundit lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Ambasada amerikane në Tiranë do të ofrojë mundësi për të gjithë studentët, studiuesit apo profesionistët e rinj, për të marrë pjesë në nj

Pas arritjes së marrëveshjes për Reformën Zgjedhore, paraditen e sotme do të zhvillohet një takim mes ambasadores amerikane, Yuri Kim dhe

Përjashtohet nga radhët e Policisë së Shtetit shefi i Stacionit Policor Fushë Arrëz, Izmir Duraku, për të cilin bëri denoncim vajza e rri

Ditën e sotme do të publikohen përgjigjet e Lotarisë Amerikane për të gjitha shtetasit shqiptarë që kanë aplikuar.

Në Shqipëri, palët politike arritën mbrëmjen e së premtes marrëveshjen për reformën zgjedhore.

Sipas MeteoAlb, deri në orët e mesditës vendi ynë këtë të shtunë do të jetë me vranësira të shpeshta, të cilat do të sjellin reshje shiu.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 85-vjeçare nga Tirana, e konf

Komisioni i Venecias duket se i ka dhënë një “shuplakë” tjetër mazhorancës, pasi i dha të drejtë Metës për emërimet në KED.

Gjykata e Posaçme e Apelimit ka hequr masën e pezullimit për gjyqtarin e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Luan Daci duke i dhënë të drejt