Shkoi për të peshkuar dhe s'u kthye më, xhaxhai i 32-vjeçarit në Durrës: Strukturat s'funksionojnë, kërkimet u bënë sa për të thënë

29/11/2020 - 19:24

Petrit Prifti, xhaxhai i 32-vjeçarit Silvi Priftii cili rezulton i zhdukur që nga dita e djeshme kur hyri në det për peshkim, ka dhënë detaje në lidhje me ngjarjen.

Ai ka treguar se nipi i tij kishte dalë për peshkim si zakonisht, për nevoja ekonomike. Xhaxhai i 32-vjeçarit tha se kërkimet për trupin e të riut janë bërë sa për të thënë pasi sipas tij, strukturat nuk funksionojnë.

"Djali si zakonisht del gjuan me motor për hallet e veta për nevoja ekonomike, burokracia është e jashtëzakonshme. Jena detarë, njerëz detit, na e mori deti. Burokracia është ajo e zakonshme. Strukturat nuk funksionojnë. Kërkimet u bënë pak mbrëmë sa për të thënë dhe u harrua çdo gjë", u shpreh ai.

Kërkimet kanë vijuar përgjatë ditës së sotme nga forcat e Policisë, polumbarët dhe Forcat Detare.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Qeveria shqiptare shpall person të padëshirueshëm një diplomat rus, duke i kërkuar largimin nga vendi për 72 orë pasi nuk ka respektuar m

Përfundon riparimi i shkollës profesionale “Hysen Çela” në Durrës.

Komiteti i Ekspertëve ka vendosur sot që ora policore të vijojë dhe në javët në vijim, po ashtu dhe në universitete mësimi të jetë online

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer gjithsej 3088 testime dhe kanë rezultuar pozitivë

Ndëshkohen me masë administrative 453 qytetarë që u konstatuan duke lëvizur pa maskat mbrojtëse.  

“Skandal!”, “Tmerr i vërtetë!”, “Faqja e zezë!”

Eugena Tomini, shefe e shërbimit të epidemiologjisë në ISHP emërohet zv.ministre e re e Shëndetësisë.

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka njoftuar se që prej datës 20 janar 2021, ka hyrë në fuqi marrëveshja ndryshuese ndërmjet Kës

Drejtoria e Përgjithshme Detare njofton për përkeqësim të motit në vendin tonë.

Sot mbushen 10 vjet nga ngjarja e rëndë e protestës së “21 janarit”, ku katër persona u vranë në bulevard, teksa opozita e asaj kohe prot