Shkulen ndriçuesit te lulishtja në qendër të Durrësit, rrezik për fëmijët (VIDEO)

26/08/2019 - 14:54

Persona të papërgjegjshëm kanë dëmtuar ndriçuesit që ndodhen në lulishten anash pallatit të kulturës "Aleksandër Moisiu" në qytetin e Durrësit.

Prej disa ditësh, ndriçuesit qëndrojnë të shkulur e e të zhveshur nga fijet e korentit, të cilat janë derdhur në tokë, ndërsa situata nuk është zgjidhur ende.

Por problemi nuk qëndron vetëm në aspektin dekorativ, që vandalët shkatërrojnë hapësirat publike të vendit të tyre, apo edhe duke lënë në errësirë atë pjesëz ku duhet të ketë ndriçim.

Paraqitet rrezikshmëri për njerëzit, mbi të gjitha për fëmijët, që janë të shumtë që kalojnë në këtë lulishte, pasi këta tuba ndriçues nuk janë me tension të ulët, por 220 volt, çka mund të përbëjë një incident fatal, në rast të kontaktit me to.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moshapja e bisedimeve më Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka sjellë edhe reagimin e Departamentit Amerikan të Shtetit.

Në institucionin e Presidentit të Republikës, në prani të përfaqësuesve të institucioneve të pavarura, ambasadorëve si dhe përfaqësuesve

"Zyra Vendore Arsimore Durres   Sot u finalizua me sukses procesi i votimit ne dy ambientet e ngritura ne Gjimnazin Leonik T

“Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini zhvilloi një vizitë në Universitetin “Aleksandër Moisiu” në Durrës (UAMD).

Pesë muaj pas zgjedhjeve, Asambleja e Akademisë së Shkencave i ka dhënë këtë të premte Skënder Gjinushit të drejtën për të ushtruar detyr

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, i pranishëm në Dropull, ku inspektoi zyrën e aplikimeve biometrike, iu përgjigj edhe pyetjeve të ga

Një shpërthim tritoli ka ndodhur në rrugën "Ramazan Bogdani" në kryeqytet, në zonën e njohur si "Frigoriferi".

Gjatë periudhës janar – shtator të këtij viti volumi më i madh i mallrave të shkëmbyera nga/drejt Durrësit i takon vendeve si Rusia, Turq

Gjykata e Apelit ka liruar nga burgu ish-kreun e Kadastrës Durrës, Liridon Pula.

"Unioni i Bashkive dhe Komunave Shqiptare në Rajon" u mblodh në ambientet e Bashkisë së Tiranës, për të diskutuar dhe ndërtuar startegjin