Shpërthen bombola e gazit, vdesin babë e bijë

27/12/2012 - 09:26

SHKODER- Dy persona kanë humbur jetën mbrëmjen e djeshme si pasojë e shpërthimit të bombolës së gazit. Ngjarja ka ndodhur në Shkodër në lagjen “Qafë hardhi”, kur familjarët teksa ishin duke ngrënë darkë, bombola e gazit që shërbente për ngrohje ka shpërthyer duke shkaktuar flakë.

Disa prej familjarëvë kanë dalë jashtë por flakët kanë qenë të menjëhershme dhe të vrullshme. Si pasojë e tyre, nuk kanë mundur të dalin nga apartamenti Dedë Luca dhe vajza e tij, të cilët janë djegur. E plagosur ka mbetur bashkëshortja e Dedë Lucës, Silvana, e cila ka marrë plagë të shumta.

Ajo është dërguar menjëherë në spitalin rajonal të Shkodrës ku ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Policia në bashkëpunim me forcat zjarrfikse kanë bërë të mundur fillimisht lokalizimin e flakëve dhe më pas shuarjen e tyre. Menjëhërë është ngritur një grup hetimor, i cili do të zbardhë shkaqet zyrtare të rënies së zjarrit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Botuesi Henri Çili është marrë në pyetje pasditen e djeshme nga oficerët e policisë gjyqësore në Gjirokastër. Burime nga policia thanë se

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se së shpejti do të nisin punimet në Unazën e Re pikërisht aty banorët po protestojnë prej dy vjet

Policia e Durrësit ka dhënë detaje lidhur me përplasjen e një automjeti me makinën e patrullës së përgjithshme, nga e cila mbetën të lënd

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informoi se mëngjesin e sotëm ka përfunduar testimi i tre rasteve të reja të dyshuara në l

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Ndahet nga jeta ne moshën 97-vjeçare, Vito Kapo, ish-numri dy i Partisë Komuniste. Kur kanë kaluar vetëm tre ditë nga vdekja e të vesë së

Shtyhet afati që kanë qytetarët për të regjistruar ndryshimin e pronësisë së mjetit pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Transportit Rrugo

Rreziku nga koronavirusi ka anuluar pa afat Komisionin e Venecias. Sesioni plenar do të mbahej në Venecia në 20-21 mars, dhe komisioni do

Moti i keq i dy ditëve të fundit “shërbeu” për të depozituar në shëtitoren “Taulantia” në Durrës grumbuj me leshterikë, të cilët ju mbive

Në orën 18.00 të së premtes përfundon afati për të aplikuar tek platforma online e rindërtimit “Shtëpia ime”.