"Shpërthen" gazetarja nga Durrësi: Në ferma rritet vdekja, në tregje shitet vdekja! Ku është ligji që i dënon me 3 vite burg? (FOTO)

16/06/2019 - 10:47

Gazetarja nga Durrësi, Klodjana Haxhiaj ka denoncuar sot përmes një statusi në Facebook, abuzimet e fermerëve me produktet e stinës.

Duke postuar fotot e një shalqiri që e ka blerë mëngjesin e së dielës, Haxhiaj shpërthen në mallkime me fermerët dhe fermat ku sipas saj “mbillet e rritet vdekja, në tregjet ku shitet vdekje, nga fermerët mostra, e nga strukturat bërë palë me ta.”

“Ai ligji që të dënohen me tre vjet burg ku është??” shtron pyetjen Haxhiaj, ndërsa thekson në postimin e saj se shalqini që ka blerë është i fortë si gur në brendësi, me të çara e ngjyra të ndryshme, ndërsa tek bishti ka një shenjë të zezë.

STATUSI I PLOTË:

Shalqini I pare i ketij sezoni qe hapa kete mengjes.
O fermer qe ke rritur kete monster, ty të marrte driten e syve monstra qe ke rritur! Une e bleva me lekë aq sa ja vë ti çmimin !
O fermer te zente haku i bebes time qe ushqej akoma ne bark o monster qe me shtive ne mallkime qe ne pike te mengjesit! Me radhe i zente qe nga fermeri, agronomi , ai i Aku-se, e deri tek me i madhi qe del e me thote se produktet e vendit jane te sigurta! Shalqini eshte si dru brenda ne pjese te ndryshme me ngjyra te ndryshme! Tek bishti ka nje njolle te zeze qe e zeza ju mbulofte syte mostra!
A ka kontroll ne kete vend, ne fermat ku mbillet e rritet vdekja, ne tregjet ku shitet vdekje, nga fermeret mostra, e nga strukturat bere palë me ta? Ai ligji qe te denohen me tre vjet burg ku eshte??

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një trup njeriu u gjet në kanalin e Amsterdam-Rhein pranë Nigtevechtit dhe sipas medieve holandeze, i takon një shqiptari 43 vjeç.

Moti ditën e hënë do të karakterizohet nga kthjellime dhe temperatura të larta deri në orët e vona të pasdites.

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton të gjithë abontentët se më 22 dhe 23 korrik në disa zona të kryeqytetit do të ket

Njësia e qarkullimit rrugor pranë drejtorisë së policisë së qarkut Durrës ka përforcuar me shërbime shtesë akset më problematike të qarku

Shqiptari Festim Lato, i cili ishte vetëshpallur President i Republikës së Çamërisë raportohet të jetë vrarë në Holandë.

OBSH përgëzon Qeverinë Shqiptare për hapat e ndërmarrë për ndalimin e duhanpirjes dhe mbrojtjen e shëndetit nga të gjitha llojet e produk

Ashtu si në mandatin e parë, Bashkia e Tiranës vijon punën për shtimin e këndeve të lojërave për fëmijët.

Një super-operacion droge mes Italisë dhe Shqipërisë është finalizuar me sukses këtë mëngjes.

Finalizohet operacioni policor antidrogë i koduar “Bradasheshi”, sekuestrohen 50 doza kokainë, aparate celular, një automjet dhe një shum