Shqipëria merr kryesimin e OSBE, Pollo ka një pyetje për qeverinë mbi legjislacionin e mediave

06/12/2019 - 12:02

Pasi Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj njoftoi përmes një postimi në Facebook se  Shqipëria mori sot stafetën e drejtimit të Organizatës së OSBE-së, ka reaguar ish-deputeti i PD, Genc Pollo.

Pollo shkruan në Twitter se do të ishte me interes të dihet se çfarë ju thotë qeveria në lidhje me legjislacionin mashtrues të mediave që po përparon në Parlament.

"Do të ishte me interes të dihet se çfarë ju thotë qeveria në lidhje me legjislacionin mashtrues të mediave që po përparon në Parlament. Kundërshtuar nga të gjithë përfshirë bashkësinë e komunitetit."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shqipëria renditet e treta në botë për përdorim e lartë të kokainës, ku sipas Zyrës së Kombeve të Bashkuara për Drogën dhe Krimin, 2.5% e

Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh por që mundësitë për reshje janë të pakta.

Është shtyrë për në muajin shkurt publikimi i një metodologjie të re të Komisionit Evropian, e cila ka për qëllim të ndryshojë mënyrën e

Automjetet e policisë pritet që ti nënshtrohen një ndryshimi për sa i përket pamjes së jashtme.

Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar për herë të parë si kryediplomate në vendin tonë.

OSBE-ja ka reaguar pas raportit të fundit të Transparency International për vitin 2019, i cili tregonte se vendi ynë ka humbur 7 pozicion

Gazetari Artan Hoxha dhe kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, pasditen e sotme kanë shkuar në SPAK për të dhënë shpjegime në lidhje me

Gazetari Artan Hoxha, i cili bëri publike videon ku kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla duket duke pirë kokainë, ka dalë nga prokuroria

Të tjera lëkundje tërmeti janë ndjerë pasditen e sotme, në orën 17.57. Epiqendra ka qenë në rrethin e Korçës.

Ditën e sotme, mediat raportuan se Ministria e Arsimit ka mbyllur shkollën “Saadi” që ushtronte aktivitet prej disa vitesh në Tiranë.