Si të aplikoni për vizë amerikane, njoftimi i ambasadës së SHBA-së

19/07/2018 - 10:04

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar disa orientime lehtësuese për të gjithë shtetasit shqiptarë që aplikojnë për një vizë amerikane.

Në një postim në Facebook, amabasada njofton se të gjithë ata që duan të aplikojnë për t’u pajisur me vizë amerikane, duhet të vizitojnë dy faqe të ndryshme interneti që të përgatiten për intervistën për vizë.

POSTIMI I AMBASADËS

A e dini se duhet të vizitoni dy faqe të ndryshme interneti që të përgatiteni për intervistën tuaj për vizë?

Tek e para: https://ceac.state.gov/genniv/, ju plotësoni formularin DS-160 tuaj dhe tek e dyta: https://ais.usvisa-info.com/sq-al/niv, ju paguani tarifën dhe caktoni takimin tuaj.

Mos harroni t'i vizitoni të dyja faqet e internetit për të përfunduar procesin e aplikimit! #PyetAnnën

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas ish-drejtorit të Burgjeve dhe ish-deputetit socialist Arben Çuko, i cili u arrestua të dielën për korrupsion pasiv, një tjetër ish-de

Dy automjete tip “Benz” janë përfshirë në një aksident pak minuta më parë në qytetin e Durrësit.

Ministria e Brendshme ka reaguar pas akuzave të Sali Berishës, i cili duke iu referuar një mesazhi nga qytetari dixhital, shprehej se për

Me kërkesë të Gjykatës së Krimeve të Rënda, Policia e Shtetit ka arrestuar këtë të diel ish-Drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve, Arben Ç

Një informacion i marrë në rrugë operative se Klemend Balili ndodhet në Shkodër, vuri në lëvizje forcat speciale të cilat u nisën nga Tir

Dita e nesërme parashikohet të jetë me rënie temperaturash dhe reshje shiu.

Batalioni i Forcave Speciale ka kremtuar 20-vjetorin e krijimit, ditë e cila u shndërrua në festë, ku morën pjesë edhe familjarët e pjesë

Ish-kreu i ‘Aleancës Kuq e Zi’, Kreshnik Spahiu ka humbur nënën e tij.

Policia Rrugore e Tiranes ka vijuar pergjate fundjaves kontrollet me drager e radar ne rruget interurbane dhe urbane.