“Si të votojmë?”, përgjimi i “Bild” tregon blerjen e votave në Dibër

17/06/2019 - 18:30

“Bild” ka publikuar sot 16 përgjime, në përgjimin e fundit është një bisede mes një votuesi dhe një personi që është marrë me zgjedhjet e PS, ku diskutojnë se çfarë do të shkruajnë në fletën e votimit.

PËRGJIMI I 16-të

Konfirmimi se votat janë blerë. Bekim Krashi bisedë me një votues. Një votues duket se është paguar për të hedhur votën e tij për kandidatin e PS. Ai flet me  një personin që e ka paguar atë, Bekim Krashin dhe e pyet atë se çfarë duhet të shkruaj në fletëvotim kur ai voton.

Votues: Si kalove?

Bekim Krashi: Ç’a bone?

Votues: Hiç mirë

Krashi: Eh

Votuesi: Si do të votoj unë?

Krashi: Si?

Votues: Për kë të votojmë na? Drini jam

Krashi: Kush?

Votues: Drini, Drini jam or ti

Krashi: Njëshin, njëshi o Drin

Votues: Me ça do votojmë or ti, si do ta konfirmojnë votën

Krashi: Bëj një vizë tek numri një dhe kaq.

Votues: Si? Si?

Krashi: Nuk di mor thuaj, se do vi unë ta them nga afër

Votues: A do vish tek unë?

Krashi: Po po jam tu ardh

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj teksa diskutonte në Komisionin e Sigurisë për Buxhetin 2019, është shprehur se me buxhetin e parashik

Rrugorët e kryeqytetit ndjekin për rreth 1 orë dhe prangosin një 18-vjecar, për mosbindje dhe mbajtje pa të drejtë të uniformës.

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur të lërë në burg 6 personat e arrestuar të akuzuar për grabitjen e rreth 6 milionë eurove në aeropo

Franca renditet si vendi me kombësinë më të mirë për vitin e tetë radhazi, ndërkohë që Britania e Madhe mund të shohë të bjerë në vendin

Në Gjykatën e Apelit Vlorë u mbajt sot seanca e radhës për për ish-oficerin e policisë, Dritan Zagani, i cili akuzohet për shpërdorim det

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra anëtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka raportuar sot në Komisionin parlamentar të Sigurisë duke bërë bilancin e 10 m

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar mbi përplasjet e institucioneve në lidhje me Gjykatën Kushtetuese.

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Myfitiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari tha se konfliktet ndërfetare i kanë rrënjët tek mendjet e

Policia e Shtetit është shprehur e zhgënjyer për lirimin e Florenc Çapjas nga Gjykata e Elbasanit dhe të Suel Çelës nga Gjykata e Shkallë