Si u gjet bashkëshorti vrasës nga policia dhe çfarë mund t'i ketë shkaktuar vdekjen?

20/07/2019 - 11:42

37-vjeçarja Azbije Kuka, e cila humbi jetën ditën e premte, pasi u godit me thikë nga bashkëshorti i saj Ardiani, do të shoqërohet sot në orën 14.00 në banesën e fundit.

Ceremonia e varrimit do të organizohet nga familjarët e gruas, ndërkohë që nuk dihet nëse do të marrin pjesë edhe familjarët e bashkëshortit vrasës.

Ardian Kuka u gjet i mbytur në sektor Rinia, në orët e para të mëngjesit të sotëm. Gazetarja e DurrësLajm, duke iu referuar burimeve policore bën të ditur se dyshohet që 37-vjeçari ka shkuar me makinën e OSHEE-së në breg të detit menjëherë pas kryerjes së krimit.

Trupi i 37-vjeçarit është gjetur rreth 400 metra larg bregut dhe dyshohet se trupi ka qëndruar për disa orë në ujë, pasi ka qenë shumë i fryrë.

Nuk dihet ende nëse bashkëshorti vrasës ka konsumuar diçka para se të futej në ujë, pasi ai njihej si notar i mirë dhe ishte e vështirë që të mbytej. Sipas policisë, në trupin e tij nuk kishte shenja dhune.

Do të jetë ekspertiza mjeko-ligjore që do të zbulojë nëse 37-vjeçari ka konsumuar alkool apo lëndë helmuese para se të futej në det. Duket se vetëvrasjen ai e ka kryer në kushtet e një tronditje të thellë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Më 27 janar 2020, UNDP/PNUD-i [inicialet në anglisht për “United Nations Development Programme” dhe në frëngjisht: “Programme des Nations

Adela Berisha u arrestua disa ditë më parë si bashkëpunëtore e grabitësit serial Astrit Thaçi, i cili akuzohet se ka kryer tetë grabitje

Pasditen e sotme mbi vendin tonë ka filluar shtimi gradual i vranësirave si pasojë e prishjes së kushteve atmosferike me kalimin e orëve.

Një grup vullnetarësh të shoqatës "Ishmi", në bashkëpunim me misionarët e Kishës Ungjillore, ditët e fundit kanë instaluar në fshatrat Gj

Kanë dalë para gjykatës së Durrësit çifti i bashkëpunëtorëve Astrit Thaçi dhe Adela Berisha, për t’u njohur me masën e sigurisë.

Gjykata e Shkallës së parë në Shkodër ka dhënë masën e sigurisë për anëtarët e grupit Bajri, në një seancë për rikonfirmim për të dyshuar

Ervin Mete, që më herët mbante postin e zëvendësministrit të Financave është emëruar në krye të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare.

Operacioni Forca e Ligjit i ka kërkuar sot Ervis Martinajt të vetëdeklarojë pasurinë brenda 48 orëve, së bashku me argumentet dhe burimin

Anijet tregtare që kanë sjellë apo dërguar mallra nga Durrësi gjatë vitit 2019 janë ndalur në 72 porte të botës.

Kontraktori më i madh i Bashkisë së Tiranës, Shkëlqim Fusha pagoi fatura hoteli deri në 900 euro nata për nënkryetarin Arbjan Mazniku dhe