Si u helmuan punonjëset në Durrës: Lajmëruam që dje pronarin por... (VIDEO)

29/01/2019 - 11:46

Mëngjesin e sotëm, 15 punonjëse të një rrobaqepsie që ndodhet në zonën e Fllakës në Durrës u helmuan për shkak të rrjedhjes së gazit të kondicionerit.

Punonjëset, midis së cilave edhe një grua shtatzënë, u paraqitën në Urgjencën e spitalit pasi janë ndjerë keq dhe kishin marrje mendsh e të vjella.

Jashtë kamerave, gratë e helmuara tregojnë se pasi kanë nisur punën kishin si gjendje të fikti ndërsa thonë se rrjedhja e gazit ka ndodhur që një ditë më parë, por pronari i rrobaqepsisë nuk mori masa ndonëse ishte vënë në dijeni.

“Rrjedhja e gazit ka ndodhur që dje. E lajmëruam pronarin por nuk mori masa. Sot në mëngjes u helmuam, na ndodhi kjo që na ndodhi.”

Ajo që bie në sy, është fakti se nëpër shtretër qëndrojnë nga dy gra të helmuara, duke dëshmuar mungesën e kapaciteteve të Urgjencës së Durrësit, përveç mungesës se medikamenteve bazë të bëra publike edhe në “DurrësLajm”.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Që nga fillimi i këtij viti, numri i jahteve që kanë vizituar Durrësin ka arritur në 378, thuajse i njejti numër me atë të jahteve që mbë

Pak orë pasi Partia Demokratike publikoi dokumentet, të cilat pretendon se provojnë arrestimin e kryebashkiakut të Vaut të Dejës, Mark Ba

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për prokurorin Bujar Hoti.

Kryeministri Edi Rama ndodhet prej disa orësh në kalatën nr.4 të portit të Durrësit në një takim sekret me miliarderin britanik, Nathaine

Prefekti i Qarkut Durrës, Roland Nasto e nisi ditën sot me vizitat e urimit për një fillim të mbarë e sa më të frytshëm në rrugën e dijes

Në disa zona të Durrësit dhe Shijakut do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike të mërkurën më datë 18 shtator.

Zbardhen emrat e dy kandidatëve që do të zëvendësojnë vendin e lënë bosh nga Gentian Osmani në Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Sot ka nisur viti i ri shkollor për sezonin 2019-2020, ndërsa nxënësit e emocionuar, shoqëruar nga prindërit e tyre, i janë drejtuar inst

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të karakterizohet nga kthjellime, por herë pas herë do të ketë dhe kalime vranësirash kryesisht në zonat mal

Emigrimi i studentëve dhe punëtorëve të kualifikuar po shoqërohet me humbje të kapitalit njerëzor dhe kjo po ndikon negativisht te vendet