Si u shkri “akullorja” e Vangjush Dakos (VIDEO)

13/11/2018 - 21:23

Në ambientin politik vijojnë akuzat dhe replikat në adresë të kreut të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Vetë Dako tha pak ditë më parë në “Opinion”, se i ka duart akullore. Por “Stop” sjell në vëmendje një investigim të Qershorit 2015. Në atë kohë u provua manipulimi i listës së votuesve në Durrës me banorë të shtuar në pallate ende në ndërtim, apo në garazhe.

Partia Demokratike ka ditë që del në deklarata për shtyp dhe kërkon që arrestimin e Vangjush Dakos, me pretekstin, edhe sipas përgjimeve telefonike, që ka manipuluar zgjedhjet e fundit për bashki në Durrës. Dikush nga ata që e njeh Vangjushin tha se mori 15 mijë vota. Në këtë mënyrë që do ju tregoj sot, jo 15 mijë, por unë marr edhe 150 mijë...”, tha drejtuesi i emisionit Stop, Saimir Kodra.

Ndërsa Gentian Zenelaj, tha se gjatë investigimit që ata kishin bërë në një televizion tjetër në 2015, “Durrësi doli me 1 200 000 banorë.

Nuk po zgjatem fare…ka qenë në garë me Grida Dumën për Kryetar Bashkie. Ne nxorëm dy tre elementë të vegjël. Se si në pallate ende të pandërtuara, ishin regjistruar 150 banorë që do të votonin. Sigurisht, jo për Grida Dumën në atë rast, do të votonin për Vangjush Dakon”, tha Saimir Kodra.

Gentian Zenelaj: Ai kishte futur 150 banorë në pallate të banuara, jo më të pabanuara.

Nëpër garazhe të prishura, në lulishte flinin njerëzit për të votuar Vangjush Dakon”, tha Kodra, duke risjellë për teleshikuesit investigimin e bërë në vitin 2015. /tvklan

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku paralajmëroi së fundmi planet e afërta të qeverisë “Rama” për dhënien me konce

Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga mot kryesisht i kthjellët në të gjithë vendin, por në zonat malore herë pas here do të ketë kali

Krahas vizitës në bashkinë e Durrësit dhe PS-në lokale, ministrja e Arsimit Besa Shahini ka zhvilluar një takim edhe në UAMD.

Përfaqësues të Strukturës së Investimeve për Ballkanin Perëndimor ( WBIF), Komisionit Europian dhe BERZH, kanë zhvilluar një vizitë në Po

Pavarësisht nga disa informata se Paketa e Zgjerimit 2019 do të shtyhet, Ballkani Perëndimor Evropian zbulon se miratimi dhe publikimi i

Ministria e Arsimit, Besa Shahini, ka zhvilluar pasditen e sotme një takim në selinë e Partisë Socialiste në Durrës për të diskutuar mbi

Dyzet të rinj nga i tërë Ballkani Perëndimor u mblodhën, më 23 maj 2019, në Tiranë, për të marrë pjesë në “Shtigje Rinore 2019”.

Më 26 maj në Itali do të zhvillohen zgjedhjet administrative, datë kjo që përkon me zgjedhjet në parlamentin europian.

Në prag të nisjes së fushatës zgjedhore, kryetari i KQZ-së Klement Zguri është shprehur se partitë politike janë hermetike për financat e

Emiljano Shullazi ka kërkuar përjashtimin e trupës gjykuese, i përbërë nga Albana Boksi, Saida Dollanit dhe Valdete Hoxha.