Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Situata në pavionin e Covid në Durrës/ Në rast fluksi, do të hapet një tjetër repart (VIDEO)

26/02/2021 - 14:25

Në pavionin Covid të spitalit të Durrësit i cili është hapur pak ditë më parë, deri më tani janë ezauruar 75% të kapaciteteve.

Burimet zyrtare bëjnë me dije se aktualisht janë të shtruar 58 pacientë, ku dy qytetarë janë të intubuar. Mësohet se deri 24 orë më parë, kanë qenë tre persona të intubuar por njëri prej tyre është përmirësuar.

Burimet zyrtare konfirmojnë se situata nuk ka qenë problematike gjatë dy ditëve të fundit dhe ka ende hapësira për shtrime të reja në spital. Në rast se do të ketë fluks pacientësh të prekur me Covid, atëherë është përgatitur një skenar tjetër, ai i hapjes së një pavioni shtesë.

Nga 75 shtretër që ka në total pavioni Covid në Durrës, vetëm 60 prej tyre janë të zënë deri më tani. Nga këto, mësohet se nuk ndodhet asnjë fëmijë i prekur nga koronavirusi.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në zgjedhjet e 25 prillit do të angazhohen 7500 efektivë të policisë, të cilët në të gjithë vendin do të kujdesen për mbarëvajtjen e proc

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit, në vendin tonë janë kryer 2886 testime për persona të dysh

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Durrës prej mesditës së sotme.

Ditën e sotme fillon vaksinimin antiCovid për operatoret turistikë në vendin tonë.

Zgjedhjet e 25 Prillit në Shqipëri nuk do t’i zgjidhin problemet që ka vendi.

Këtë të shtunë vendi parashikohet të përfshihet nga një sistem i dendur vranësirash i cili do të gjenerojë reshje.

Covidi i ka marrë jetën ditën e sotme një ish-futbollisti të njohur.

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë kryer 10.134 vaksinime në të gjithë vendin, ndërsa nga nisja e procesit të vaksinimit më 11 janar  n

Kompania EMAAR prezantoi pasditen e sotme projektin për portin turistik të Durrësit, një investimi që kap vlerën 2 miliardë euro.