Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Situatë kaotike/ Përmbyten sërish rrugët e Durrësit (VIDEO)

12/11/2019 - 19:13

Përmbyten sërish lagjet e Durrësit. Reshjet e dendura të shiut kanë krijuar një situatë kaotike tek lagjja nr.18, afër stadiumit.

Pamjet filmike që sjell operatori i DurrësLajm dëshmojnë se uji ka arritur në disa centimetra, ndërkohë që automjetet e kanë të vështirë të qarkullojnë. Uji arrin deri në nivelin e trotuarit. Situata është edhe më e rëndë për kalimtarët, të cilëve u duhet të përveshin pantallonat e të heqin këpucët për të mundur të shkojnë në shtëpi. Tradicionalisht, lagjja nr.18 është përmbytur sa herë në qytet janë regjistruar sasi të konsiderueshme shiu.

Kjo është hera e tretë brenda pak ditësh që rrugët e qytetit bregdetar përmbyten. Ditën e hënë dhe të premte të javës së kaluar, në shumë rrugë gjendja ishte mjaft e rëndë, saqë dukej sikur Durrësi "notonte" në ujë.

Gjithë ditën e sotme, gjiri i Durrësit është pushtuar nga moti i keq, që do të vazhdojë edhe përgjatë ditës së nesërme.

Era e fortë dhe rebeshet e shiut kanë krijuar problematika edhe në portin më të madh në vend, duke pezulluar punën dhe duke shkaktuar anomali në udhëtimet e trageteve që lidhin portin e Durrësit me Barin dhe Ankonën. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Komisioneri për Zgjerimin dhe Fqinjësinë në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi ka theksuar se takimi i Këshillit të Punëve të Jashtme të

Bashkia e Durrësit ka hapur ditën e sotme një tjetër tender të rëndësishëm me një vlerë të konsiderueshme 87,006,741.00 lekë të reja, ndë

Prej disa ditësh, situata e menaxhimit të mbetjeve urbane në qytetin e Durrësit dhe rrethinat e tij paraqitet mjaft kritike.

Këshilli i Bashkimit Europian u ka dërguar një letër më datë 5 maj të gjithë vendeve anëtarë të BE-se para mbledhjes së sotme me ministat

Të gjithë shqiptarët që tashmë e kanë marrë dozën e dytë të vaksinës, mund të pajisjen me pasaportën e gjelbër.

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se në 24 orët e fundit në vend janë kryer 1444 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 30 qyt

Kreu i SPAK, Arben Kraja pak minuta më parë në një deklaratë për mediat pas mbledhjes në kuadër të 108 vjetorin e  Ditës së Drejtësisë, u

Policia e Shtetit ka ndërmarrë një aksion në rrugët e vendit gjatë fundjavës për të parandaluar aksidentet rrugore.

Gjatë akitivitetit të mbajtur në Tiranë në kuadër të 108 vjetorit të Ditës së Drejtësië, ambasadorja amerikane Yuri Kim tha se se nuk ka