Skafi ngec në bregdetin e Durrësit, 10 të rinj e shtyjnë dhe... (VIDEO)

22/09/2020 - 15:25

Përkeqësimi i kushteve të motit që filloi që mbrëmjen e së hënës bëri që sot një skaf të përfundonte në bregdetin e sektorit Hekurudha, në plazhin e Durrësit.

Në pamundësi për ta nxjerrë skafin në det, si pasojë edhe e zbaticës, 10 djem të rinj u angazhuan pak pas mesditës për ta shtyrë drejt thellësisë.

Për rreth gjysëm ore ata tentuan në forma të ndryshme për ta spostuar skafin por sipërmarrja e tyre nuk ishte aspak e lehtë për shkak edhe të përmasave të mjetit lundrues.

Nëse skafi do të qëndronte edhe një natë aty rrezikonte të dilte edhe më në breg pasi parashikohet përkeqësim i kushteve të motit gjatë pasdites dhe ditës së nesërme.

Siç shihet qartë në pamjet filmike që kanë mbërritur në redaksinë e “DurrësLajm”, pas rreth gjysëm ore manovrash dhe shtytjesh djemtë arritën më në fund ta spostonin skafin drejt thellësisë.

Në fund, një xhiro me skaf ishte shpërblimi i merituar pas një pune aspak të lehtë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

SPAK del kundër arrestimit të gjashtë oficerëve të Policisë Kufitare Durrës, të cilët një vit më parë u panë si të korruptuar, teksa po u

Kryetari i njësisë administrative Ishëm, Kadri Gjyli ka reaguar lidhur me denoncimin e qytetarit Altin Bushi se banesa e tij është dëmtua

Nesër ndryshon ora, teksa në 03:00, akrepat do të zëvendësohen një orë pas, duke shënuar orën 02:00.

Vijojnë të jenë të larta shifrat e Covid 19 në vendin tonë, teksa në 24 orët e fundit janë regjistruar 4 humbje jete dhe 302 raste të rej

Gjatë kontrolleve në ambiente të ndryshme në të gjithë vendin, shërbimet e Policisë kanë konstatuar se shumica e qytetarëve i kishin vend

Duke filluar nga dita e hënë, datë 26 tetor do të nisë edhe dejivimi i trafikut në ish-sheshin “Shqiponja”, pasi po vijojnë punimet për n

Duke nisur nga viti 2021, të gjithë drejtuesit e mjeteve do të mund të pajisen me një leje të re qarkullimi, e miratuar së fundmi nga Min

Kur kanë kaluar më shumë se një javë nga vendosja e maskës me detyrim, duket se qytetarët nuk janë ndërgjegjësuar mjaftueshëm për ta mbaj

Familja Bushi në fshatin Bizë të Ishmit prej 11 muajsh jeton në kontejner, të cilin e ka siguruar vetë pasi banesa është dëmtuar nga tërm

Grevistet e Ballshit, në ditën e dhjetë të grevës, bëjnë me dije se jo vetëm nuk do të tërhiqen, por do iu bashkohen edhe fëmijët e tyre.