Sondazhi i parë për PS, PD dhe LSI në Durrës, rezultat surprizues. Ja cila parti regjistroi rritjen e ndjeshme

19/01/2021 - 22:36

Rtv Ora dhe Antonio Notto publikuan këtë të martë sondazhin e parë kombëtar, sipas të cilit PS, LSI dhe PDIU kanë një rënie nga zgjedhjet e 2017, ndërsa PD ka një rritje.

Ndërkohë në sondazhin e veçantë për qarkun e Durrësit, PS,LSI dhe PDIU kanë një rënie. PS varion nga 42% në 46% në krahasim me vitin 2017 kur ishte 49.7%

Ndërkohë rritje të ndjeshme ka Partia Demokratike e cila në janar 2021 regjistron një rritje spektakolare nga 41% në 45% në krahasim me vitin 2017 kur regjistronte 29.4%. PD duket se eshte rritur me rreth 15%. Por opozita e bashkuar rezulton të jetë fituese për këtë qark, pasi LSI regjistron një ulje të lehtë krahasuar me 4 vite më parë. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Banorët e pallatit nr.1187/1188, lagjja nr.16 në Durrës kanë protestuar për rikontruksionin që i është bërë godinës ku banojnë 54 familje

Prej datës dy të këtij muaji, në qytetin e Durrësit ka vijuar procesi i vaksinimit antiCovid.

Vranësirat dhe reshjet e shiut e dëborës do te dominojnë sot të gjithë territorin, ku më të dukshme do të jenë në zonat Veriore dhe Veril

Paraditen e sotme, para se të niste mbledhja e Këshillit Bashkiak Durrës, në të cilën ishte parashikuar të kalonte me urgjencë për mirati

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak Durrës, një nga pikat e rendit të ditës ishte ajo me nr.5 ku kaloi për miratim

Vijon te jetë i lartë numri i personave dhe i rasteve të reja me COVID-19 në Shqipëri.

Personi që i vuri flakën katit të dytë të Drejtorisë Arsimore në Fier është kapur nga policia.

Zjarr në Drejtorinë Arsimore në Fier. Burime zyrtare bënë me dijet se zjarri ka rënë rreth orës 15:10, në katin e dytë të ndërtesës.