Sot mblidhet Këshilli Bashkiak Durrës, shtohet dhe një pikë në rendin e ditës

30/06/2020 - 15:22

Këshilli Bashkiak i Durrësit pritet të zhvillojë pasditen e sotme (në orën 17:00) mbledhjen e radhës në sallën e qendrës kulturore "Aleksandër Moisiu".

Krahas 8 pikave të publikuar një ditë më parë në "DurrësLajm", pjesë e rendit të ditës do të jetë edhe shtesa, pika 9: 

*Për miratimin e listës së familjeve përfituese të subvencionimit të qirasë të mbetura të pastreha si pasojë e shëmbjes së banesave të tyre në zbatim të vkb-së nr. 18 datë 23.04.2020, vkb-së nr.37 datë 14.05.2020, vkb-së nr.52 datë 25.06.2020 dhe vkb-së nr.54 datë 25.06.2020 

Emrat që do miratohen në këtë listë, do të përfitojnë bonusin e qirasë pasi kanë mbetur të pastrehë pas shembjes së pallateve të tyre kohët e fundit. Bëhet fjalë për banorë në Durrës, si dhe në njësitë administrative Ishëm, Manzë etj..

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shefja e Inspektoratit Shëndetësor Shtetëror, Vjollca Braho, është e prekur me COVID-19.

Organizata Freedom House me qendër në Uashington tha se demokracia në Shqipëri pësoi rënie gjatë vitit 2019, duke materializuar shqetësim

Këshilli Bashkiak i Durrësit ka zhvilluar sot një tjetër mbledhje të jashtëzakonshme me mjete të komunikimit elektronik ku ka miratuar kë

Teksa vendi ynë po përballet me shifra në rritje të rasteve me koronavirus, qeveria shqiptare vendosi sot përdorimin e maskës/barrierën m

Përmes një postimi në Facebook, aeroporti i Rinasit ka njoftuar se do të ndalohen fluturimet me Vjenën nga data 16 korrik deri më 31 korr

Në fillimin e pandemisë në vendin tonë, të gjeje maskë mbrojtëse, doreza apo dezinfektant nëpër farmaci ishte një fat i madh!

"DurrësLajm" po publikon më poshtë listën e 10 pallateve dhe 1 shtese anësore të cilat pritet të shemben për shkak të dëmtimeve nga tërme

Këshilli Bashkiak i Durrësit do të mbajë një mbledhje të jashtëzakonshme nëpërmjet mjeteve të komunikimit elektronik mesditën e kësaj të

Shënohen 4 viktima të tjera nga Covid-19 në vendin tonë duke e çuar numrin në total në 101.

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e fundit lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.