Studentët e Durrësit nuk ndalen! Protestojnë edhe brenda universitetit, iu bashkohet deputetja Kadiu (VIDEO+FOTO)

06/12/2018 - 14:58

Studentët e universitetit të Durrësit pas protestës së zhvilluar në oborrin e kampusit, janë zhvendosur më pas brenda ambienteve të godinës.

Me megafonë e pankarta në duar, ata u kërkuan bashkëmoshatarëve që ishin brenda auditoreve, t’i bashkohen protestës së nisur.

Me ta u bashkua edhe pedagogia e UAMD-së, e njëherësh deputetja e PD-së për Durrësin, Fatbardha Kadiu.

Studentët deklarojnë se nuk do të tërhiqen nga katër kërkesat e tyre, ndërkohë që Ministria e Arsimit tërhoqi sot vetëm një nga pikat që kërkojnë studentët. MAS pezulloi nenin 4 të VKM-së, duke hequr koston shtesë për studentët përsëritës që mbartin provimet nga një vit i mëparshëm.

Ndjekim protestën e studentëve të Durrësit brenda ambienteve të universitetit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas deklaratës së ministrit Gent Cakaj se do shkarkoheshin 20 punonjës të Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme, mësohet se një ndër

Drejtuesi i Prokurorisë së Lushnjës, Çlirim Shahini nuk ka kaluar Vetingun.

Policia e Shtetit njofton se do kallzojë penalisht ish-kryeministrin Sali Berisha për denoncimet e postuara nga ky i fundit në profilin e

Air Albania ka marrë certifikimet e nevojshme pranë Autoritetit të Aviacionit Civil sipas kërkesave të kuadrit ligjor vendas dhe direktiv

Dhoma e Avokatisë në Korçë ka bojkotuar shërbimet për 3 ditë.

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka mbërritur në orën 09:45 në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ku do të zhvillohet seanca paraprake.

Policia e Shtetit ka nisur trajnimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Një këmbësor i moshuar është aksidentuar mëngjesin e sotëm në Durrës.

Shoqëritë e transportit të udhëtarëve në Gjirokastër kanë ndërmarrë një protestë ditën e sotme.

Gjykata e Krimeve të Rënda do të zhvillojë sot seancën paraprake për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.