Studenti: Do të ngrihen përfaqësi për të drejtuar protesën, jo për dialog

13/12/2018 - 16:08

Një prej studentëve, i cili po proteston përpara Kryeministrisë ka deklaruar për Ora News se po përgatiten për të ngritur përfaqësi në mënyrë që protesta të këtë një oganizim. Ai tha se këto përfaqësi nuk do të ngrihen për të dialoguar.

"Fakultetet kanë mbledhur studentët për të ngritur një përfaqësi, jo për dialog. Me informacionet që kam unë do ngrihen përfaqësi për të drejtuar protestën dhe jo për të dialoguar me kryeministrin. Këto janë pika që nuk kanë nevojë për dialog", u shpreh studenti. 

Ai u shreh i vendosur se nëse nuk plotësohen kërkesat e tyre do të vazhdojnë protestën. "Edhe nësër nëse nuk ka plotësim kërkesash do të mblidhemi për të kërkuar të drejtat tona" , tha studenti.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Jo vetëm bregdeti i Durrësit por edhe objektet historike dhe arkeologjike janë shumë të vizituar në këtë sezon veror.

Pak javë pasi tronditi politikën shqiptare nga publikimi i 6 përgjimeve ku përfshiheshin Vangjush Dako dhe zyrtarë të tjerë të PS-së me k

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të lirojë nga qelitë e paraburgimit anëtaren e Autoritetit të Mediave Audiovizive, Suela Musta.

Gazetarja nga Durrësi, Klodjana Haxhiaj ka denoncuar sot përmes një statusi në Facebook, abuzimet e fermerëve me produktet e stinës.

Pasi goditën me gurë eskortën e kryeministrit Edi Rama një ditë më parë në mitingun në Korçë, tre persona janë vënë në hetim pasi akuzohe

Disa zona të Tiranës do të mbeten nesër disa orë pa drita në pjesën më të madhe të ditës. Shkak për këtë janë investimet në kabina.

E diela, vijon me kthjellime deri pasdite, kur vranësira lokale zhvillohen në Veri dhe zonat Lindore duke sjellë rrebeshe të shkurtra shi

Këtë të shtunë, banorët e Unazës së Re kanë protestuar sërish kundër projektit për ndërtimin e rrugës që prish banesat e tyre.

Policia Rrugore e Qarkut Durrës është angazhuar maksimalisht në mbarëvajtjen e sezonit turistik.

Një ngjarje e rëndë është shënuar në burgun e Dubravës.