Stuhia godet Durrësin, shkakton dëmet e para (FOTO)

14/08/2019 - 17:42

Stuhia që po godet Durrësin pasditen e sotme ka shkaktuar dëmet e para. Era e fortë ka rrëzuar skelat e vendosura në shkollën 9-vjeçare “Jusuf Puka”, në të cilën ka nisur rikonstruksioni 10 ditë më parë. Siç shihet në fotot që kanë mbërritur në redaksinë e DurrësLajm, skelat janë rrëzuar thuajse të gjitha.

Fatmirësisht, në momentin kur ndodhi ngjarja, rreth orës 17.00, në kantierin e ndërtimit nuk kishte punëtorë.

Pas disa ditësh me temperatura përvëluese, moti ka ndryshuar komplet pasditen e së mërkurës dhe siç kanë paralajmëruar sinoptikanët priten reshje shiu, që do t’i ulin temperaturat me 3-4 gracë Celcius.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me lajmin e transmetuar në kanalin prestigjioz RAI 3 përkanabizimin e vendit.

Nga 1 shkurti i 2020-ës, Britania e Madhe nuk do të jetë më pjesë e Bashkimit Europian, por do të hyjë në një fazë tranzitore, e cila do

Karantina funksionale e portit të Durrësit është pajisur me 5 shtretër dhe pajisje antibakteriale ndërsa  është vënë në gadishmëri me të

Del fotoja e babait të 5 fëmijëve që u mor peng në Kamëz dhe u vra rrugës për te resorti “Golden” në Shijak.

Pas publikimit të vetëm pesë emrave kandidatë për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit nga komisioni i SPAK, deri më tani numri në total k

Shqipëria dhe shumica e vendeve të Ballkanit nuk kanë shpallur ende asnjë rast të dyshuar me koronavirus sipas hartës së Wikipedia të për

Nga arratia, ish-kreu i Bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku është tërhequr nga kërkesa e tij për ndryshimin e masës së sigurisë nga "Arrest m

Gjykata Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit rithërret si dëshmitar shtetasin grek Apostol Mildis, taksist, për atentatin ndaj De

Bajram Hajri, Olsi Turja dhe Elton Hajri janë tre personat të cilët janë arrestuar për pengmarrjen e Jak Prengës.