Super jahti 116 metra i gjatë ankorohet në portin e Durrësit (FOTO)

10/09/2019 - 18:32

Sot paradite në kalatat 5 dhe 6 të portit të Durrësit u ankorua jahti luksoz “Pelorus”, me gjatësi 115 metra. Superjahti   me flamur në ishujt Cayman dhe port regjistrimi në George Town ka lundruar gjatë natës nga porti i Dubrovnikut (Kroaci) drejt Durrësit, ndërsa destinacioni tjetër i tij është porti i Xhenovës (Itali). 

Jahti luksoz “Pelorus” ka vizituar edhe herë të tjera portin më të madh të vendit tonë. “Pelorus” është një nga anijet më të mëdha turistike të ankoruara në Durrës.

Vetëm një ditë më parë, në kalatën nr.4 të portit të Durrësit qëndronin të ankoruar 6 jahte luksoze me gjatësi nga 30-60 metra. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për prokurorin Bujar Hoti.

Kryeministri Edi Rama ndodhet prej disa orësh në kalatën nr.4 të portit të Durrësit në një takim sekret me miliarderin britanik, Nathaine

Prefekti i Qarkut Durrës, Roland Nasto e nisi ditën sot me vizitat e urimit për një fillim të mbarë e sa më të frytshëm në rrugën e dijes

Në disa zona të Durrësit dhe Shijakut do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike të mërkurën më datë 18 shtator.

Zbardhen emrat e dy kandidatëve që do të zëvendësojnë vendin e lënë bosh nga Gentian Osmani në Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Sot ka nisur viti i ri shkollor për sezonin 2019-2020, ndërsa nxënësit e emocionuar, shoqëruar nga prindërit e tyre, i janë drejtuar inst

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të karakterizohet nga kthjellime, por herë pas herë do të ketë dhe kalime vranësirash kryesisht në zonat mal

Emigrimi i studentëve dhe punëtorëve të kualifikuar po shoqërohet me humbje të kapitalit njerëzor dhe kjo po ndikon negativisht te vendet

Është ndarë nga jeta në moshën 100 vjeçare ish-gjenerali Rrahman Parllaku. Ai është njohur ndryshe dhe si “Gjenerali i 3 epokave”.