Super jahti 116 metra i gjatë ankorohet në portin e Durrësit (FOTO)

10/09/2019 - 18:32

Sot paradite në kalatat 5 dhe 6 të portit të Durrësit u ankorua jahti luksoz “Pelorus”, me gjatësi 115 metra. Superjahti   me flamur në ishujt Cayman dhe port regjistrimi në George Town ka lundruar gjatë natës nga porti i Dubrovnikut (Kroaci) drejt Durrësit, ndërsa destinacioni tjetër i tij është porti i Xhenovës (Itali). 

Jahti luksoz “Pelorus” ka vizituar edhe herë të tjera portin më të madh të vendit tonë. “Pelorus” është një nga anijet më të mëdha turistike të ankoruara në Durrës.

Vetëm një ditë më parë, në kalatën nr.4 të portit të Durrësit qëndronin të ankoruar 6 jahte luksoze me gjatësi nga 30-60 metra. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moshapja e bisedimeve më Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka sjellë edhe reagimin e Departamentit Amerikan të Shtetit.

Në institucionin e Presidentit të Republikës, në prani të përfaqësuesve të institucioneve të pavarura, ambasadorëve si dhe përfaqësuesve

"Zyra Vendore Arsimore Durres   Sot u finalizua me sukses procesi i votimit ne dy ambientet e ngritura ne Gjimnazin Leonik T

“Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini zhvilloi një vizitë në Universitetin “Aleksandër Moisiu” në Durrës (UAMD).

Pesë muaj pas zgjedhjeve, Asambleja e Akademisë së Shkencave i ka dhënë këtë të premte Skënder Gjinushit të drejtën për të ushtruar detyr

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, i pranishëm në Dropull, ku inspektoi zyrën e aplikimeve biometrike, iu përgjigj edhe pyetjeve të ga

Një shpërthim tritoli ka ndodhur në rrugën "Ramazan Bogdani" në kryeqytet, në zonën e njohur si "Frigoriferi".

Gjatë periudhës janar – shtator të këtij viti volumi më i madh i mallrave të shkëmbyera nga/drejt Durrësit i takon vendeve si Rusia, Turq

Gjykata e Apelit ka liruar nga burgu ish-kreun e Kadastrës Durrës, Liridon Pula.

"Unioni i Bashkive dhe Komunave Shqiptare në Rajon" u mblodh në ambientet e Bashkisë së Tiranës, për të diskutuar dhe ndërtuar startegjin