Takim Sako-Vengu, marrëveshje bashkëpunimi qytet-port (FOTO)

12/11/2019 - 18:34

Në takimin prezantues të Drejtorit të Përgjithshëm Ekzekutiv të APD-së, Pirro Vengu dhe kryetares së Bashkisë Durrës, Valbona Sako, u dakordësua hartimi i një marrëveshje të posaçme bashkëpunimi mes dy institucioneve, me qëllim rritjen e përgjegjësisë sociale ndaj komunitetit.

Kreu i APD-së, theksoi rëndësinë që ka implementimi i politikave të përbashkëta mes qeverisjes lokale dhe Autoritetit Portual Durrës, për të garantuar zhvillim të qëndrueshëm të territorit.

"Drejtori Vengu shtoi se mbështetja e APD-së në rastet e emergjencave civile në territorin e bashkisë dhe më gjerë nuk do të mungojë edhe në të ardhmen. Nga ana e saj, kryebashkiakja Sako u shpreh e gatshme për bashkëpunim mes dy institucioneve në mbështetje të programeve zhvillimore dhe kulturore të qytetit, gjë e cila do të institucionalizojë marrëdhënien e bashkëpunimit mes APD-së dhe Bashkisë së Durrësit",- njofton APD.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këshilli bashkiak i Durrësit ka zhvilluar me mjete të komunikimit elektronik një mbledhje jashtë rradhe ku janë miratuar disa vendime të

Numri i pushuesve në bregdetin e Durrësit ka ardhur në rritje gjatë ditëve të para të muajit gusht.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka zhvilluar një takim me ekipin e mjekëve dhe infermierëvë italianë

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Pas lajmit të publikuar në RTV Ora se kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj është nisur për mjekim më të specializuar kundër koronavirusi

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënd

Sot nis puna për tunelin e rrugës Kardhiq – Delvinë.

Banorë të ndryshëm në Durrës janë ende në udhëkryq për gjendjen e pallateve të tyre, pasi një pjesë e tyre nuk ndihen ende të sigurt të k

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri bën lëvizjen e papritur në betejën e tij me drejtësinë.

Nën masa të rrepta sigurie kanë dalë para Gjykatës së Elbasanit dy të ndaluarit, të dyshuar për vrasjen e Regis Runaj dhe Emiljano Ramaza