Task Forca në Durrës liron 3 plazhe të tjera publike (VIDEO+FOTO)

05/08/2019 - 21:58

Plazhit të madh të Durrësit, nga kjo e hënë i shtohen edhe 3 plazhe të tjera publike.

Policia Bashkiake e Durrësit në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, si pjesë e përbashkët e Task Forcës së ngritur nga prefekti Roland Nasto, kanë zhvilluar përgjatë ditës së sotme aksion në zonën “Iliria”, i cili sapo ka përfunduar këtë mbrëmje.

Qytetarët dhe turistët do të kenë kështu dhe 3 plazhe publike në këtë zonë, një hapësirë prej rreth 1500 m².

Ndërkohë, për 3 pronarët e subjekteve që kishin zënë pa leje këto hapësira, “DurrësLajm” mëson se Policia e Shtetit ka nisur procedimin penal ndaj tyre.

Aksioni i sotëm u drejtua nga prefekti Nasto.

S.L.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bashkia e Durrësit ka vijuar me intensitet punën për pastrimin e përditshëm të qytetit. Larja errugëve dhe trotuareve, kryhet në orët e p

Tanimë, kompanitë e sigurimit edhe në Shqipëri do të detyrohen të dëmshpërblejnë të aksidentuarit në rrugë, ajër dhe det, që janë të sigu

Sipas Meteoalb, Shqipëria këtë të diel do të karakterizohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Është dashur ndërhyrja e forcave të policisë për të transportuar drejt spitalit të Durrësit një person në gjendje të dehur.

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë studentët jashtë Tiranës, teksa tha në emisionin “Kjo Javë” të

“Ne jemi shumë të fokusuar te rritja e standardeve të sigurisë ushqimore sidomos te produktet me origjinë shtazore”.

Pas përfundimit me sukses të fazës së parë në zonën e Durrësit, Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka nisur aplikimin e proj

Si sot 21 vite më parë, Tirana përjetoi një nga ato situata të ngjashme me trazirat e vitit 1997.

AKU ndalon hyrjen e 46.2 tonë produkte të pasigurta nga Brazili për në territorin shqiptar dhe ndëshkon me 5.25 milionë lekë kundravajtje