Të gjithë drejt Durrësit (VIDEO)

14/08/2018 - 10:44

   Mijëra pushues janë dyndur drejt plazheve të Durrësit. Pjesa më e madhe janë pushuesit e Kosovës që për çdo vit kalojnë pushimet në qytetin bregdetar.

Deti ka qenë përzgjedhja e shumë vizitorëve për të kaluar ditët e nxehta të gushtit.

Vija bregdetare nga Ura e Dajlanit deri në Plepa e më poshtë ka pritur fluksin me të madh të vendasve dhe turistëve.

Të huajt vlerësojnë bukuritë e Adriatikut, ndërsa vendasit vlerësojnë kushtet dhe çmimet e ulëta në krahasim me plazhet e tjerë.

Ndryshe nga muaji korrik, gushti ka sjellë dyndje më të madhe të pushuesve.

E njëjta situatë është paraqitur edhe në plazhet e tjera të Adriatikut, ku pushuesit kanë zgjedhur ketë bregdet për të kaluar pushimet verore.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E diela me diell, ka bërë që qytetarë të shumtë t’i drejtohen zonës turistike të Durrësit, Currilave.

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka publikuar sot dy foto nga zyra e Kongresmenit amerikan Eliot Engel duke e cilësuar si një kujtim të

Shkon në 40 numri i personave të shoqëruar për veprime të dhunshme gjatë protestës së të shtunës në Tiranë.

Kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme dominojnë të gjithë territorin gjatë orëve të para të ditës.

Tension dhe përplasje edhe në ambientet e drejtorisë së Policisë së Tiranës.

Protesta e sotme e organizuar nga opozita e bashkuar ka marrë vëmendjen e të gjithëve, e ndërsa disa nga fotot e shkrepura në atë 5 orësh

Protesta e sotme e opozitës së bashkuar solli 16 të lënduar, mes tyre protestues, efektivë të policisë por edhe gazetarë, e ndërsa po ash

Përshkallëzimi i situatës gjatë protestës së opozitës në Tiranë është pasqyruar menjëherë nga Associated Press që flet për një konfrontim

Gjatë protestës së opozitës, një numër i konsiderueshëm gazetarësh, protestuesish dhe punonjës të policisë mbetën të lënduar.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka përshëndetur efektivët e policisë që u angazhuan për mbarëvajtjen e protest