Të gjithë drejt Durrësit (VIDEO)

Postuar: 14/08/2018 - 10:44

   Mijëra pushues janë dyndur drejt plazheve të Durrësit. Pjesa më e madhe janë pushuesit e Kosovës që për çdo vit kalojnë pushimet në qytetin bregdetar.

Deti ka qenë përzgjedhja e shumë vizitorëve për të kaluar ditët e nxehta të gushtit.

Vija bregdetare nga Ura e Dajlanit deri në Plepa e më poshtë ka pritur fluksin me të madh të vendasve dhe turistëve.

Të huajt vlerësojnë bukuritë e Adriatikut, ndërsa vendasit vlerësojnë kushtet dhe çmimet e ulëta në krahasim me plazhet e tjerë.

Ndryshe nga muaji korrik, gushti ka sjellë dyndje më të madhe të pushuesve.

E njëjta situatë është paraqitur edhe në plazhet e tjera të Adriatikut, ku pushuesit kanë zgjedhur ketë bregdet për të kaluar pushimet verore.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Studiuesja e njohur amerikane mbi trashëgimitë kulturore, dr.

   Trafik tejet i ngarkuar në autostradën Durrës-Tiranë, nga Durrësi deri te Mbikalimi i Fllakës.

   Në Durrës, numri i lindjeve në maternitet ka mbetur konstant gjatë tre viteve të fundit.

   Moti ndryshon duke filluar nga java e ardhshme.

   Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu hyri në Prokurorinë e Krimeve të Rënda rreth orës 17:00.

   Ministri i jashtëm grek, Nikos Kotzias, ka deklaruar se negociatat Athinë – Tiranë janë bllokuar për shkak të rezervave të presidentit

Raportet pozitive nga institucionet e drejtësisë dhe një kontratë pune me kompaninë e bashkëshortes së tij i hapën rrugën vendimit të lir

Tre nga 10 prokurorët, për të cilët kryeprokurorja Arta Marku urdhëroi hetimin disiplinor janë transferuar nga Prokuroria e Krimeve të Rë

Kryeprokuroria Arta Marku ka kërkuar hetim disiplinor për 10 prokurorët që refuzuan hedhjen e shortit për çështjen "Shullazi".