Të hënën do ndalohen furgonët nga ora 7 deri në 9

14/09/2019 - 15:13

Të hënën më 16 shtator kur nis dhe shkolla, nxënësit nuk do të përballen me trafik të rënduar në kryeqytet, pasi policia bashkiake në bashkëpunim me atë të rendit po marrin masa për këtë qëllim.

Policia bashkiake kërkon mirëkuptimin e prindërve që të përdorin mjetet alternative të transportit kur kjo është e mundur.

Për të rritur sigurinë nxënësve të shkollave, policia bashkiake do të kontrollojë të gjithë automjetet që transportojnë nxënës drejt shkollave jopublike, raporton "TCH".

Dhe po kështu nuk do të lejojnë shitësit ambulantë që të afrohen pranë shkollave duke u tregtuar produkte të ndryshme ushqimore.

Policë bashkiakë do të ketë në çdo kryqëzim pranë shkollave me qëllim lehtësimin e kalimit të nxënësve, tek vijat e bardha.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian nuk kanë mundur të bien dakort për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Ma

Hetuesit në Durrës duket se janë afër zbardhjes së atentatit ndaj vlonjatit Edison Harizajt dhe shokut të tij në afërsi të Plepave.

Gjesti fyes i ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchard, është përcjellë me vëmendje edhe nga Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë.

Shtyhet seanca në ngarkim të Arbër Çekajt dhe dy të arrestuarve të tjerë për sasinë prej 613 kg kokainë që u kap në Durrës.

Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit Durrës ka ndërhyrë në fillim javë për të shembur betonimet e paligjshme që kishin ngushtuar kanal

Që nga fillimi i këtij viti portin e Durrësit e kanë vizituar 420 jahte, me flamurë nga të pesë kontinentet.

Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Agim Ismaili nga Komisioni i Sigurisë bëri një deklaratë të fortë duke pohuar se nga burgu janë poros

Një “Benz” i braktisur në autostradën Durrës-Tiranë, i vjedhur më herët gjatë shtatorit, ka marrë flakë dhe është djegur plotësisht.