Të premten, Policia Bashkiake, IMT dhe Ndërrmarrja Rruga aksion në Durrës

12/09/2019 - 18:47

Në prag të nisjes së vitit të ri mësimor, që starton më 16 shtator, vijon aksioni për heqjen e kioskave të ngritura pranë shkollave 9-vjeçare dhe të mesme.

Pas aksionit të ndërmarrë ditën e mërkurë, në lagjen nr.14, ku u hoqën 4 kioska pranë dy shkollave të mesme “Olsi Lasko” dhe “Beqir Çela”, të premten mjetet e rënda të Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit dhe Ndërrmarrjes Rruga do të përqendrohen afër stadiumit, ku ndodhen 4 shkolla të mesme dhe profesionale të qytetit.

Aksioni do të nisë në orën 09.00 dhe në fillim efektivët e Policisë Bashkiake dhe punonjësit e IMT-së dhe Ndërrmarrjes Rruga do të largojnë kioskat pranë gjimnazit “Leonik Tomeo” për të vijuar më pas me shkollat e tjera.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

OSHEE Durrës bën të ditur se ka bërë investime në zonën e Plazhit (lagja nr.13), rrugën “Pavarësia” dhe në zonën e Shkozetit (lagja nr.14

Të gjithë personat që do të duan të errësojnë xhamat e automjeteve duhet ta bëjnë këtë sipas kuadrit të ri ligjor të miratuar përndryshe

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri Bernd Borchardt ka prezantuar në Vienë ditën e sotme raportin vjetor të punës së OSBE-së në Shqipëri për

Komisioni i Senatit për Marrëdhënie me Jashtë miratoi të mërkurën emërimin e diplomates Yuri Kim për postin e ambasadores së Shteteve të

Shqipëria po eksporton drejt Evropës dhe botës, jo vetëm mjekët, inxhinierët, ekonomistët e saj më të mirë por edhe profesionistët e thje

Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit Portual Durrës, Pirro Vengu, zhvilloi ditën e sotme një takim me Ambasadorin gjerman në v

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj teksa diskutonte në Komisionin e Sigurisë për Buxhetin 2019, është shprehur se me buxhetin e parashik

Rrugorët e kryeqytetit ndjekin për rreth 1 orë dhe prangosin një 18-vjecar, për mosbindje dhe mbajtje pa të drejtë të uniformës.

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur të lërë në burg 6 personat e arrestuar të akuzuar për grabitjen e rreth 6 milionë eurove në aeropo

Franca renditet si vendi me kombësinë më të mirë për vitin e tetë radhazi, ndërkohë që Britania e Madhe mund të shohë të bjerë në vendin