"Të thurim shpresën!" Spektakli i fjalës vjen në Durrës

20/09/2019 - 19:19

Ditën e fundit të shtatorit, në teatrin “Aleksandër Moisiu” të Durrësit, të gjithë të interesuarit do të mund të ndjekin një spektakël ndryshe, një spektakël të fjalës siç e cilësojnë organizatorët, ku në skenë do të ngjiten aktori i madh Mirush Kabashi dhe disa zëra të rinj dhe origjinalë të kritikës në vendin tonë.

“Të thurim shpresën!” titullohet spektakli i fjalës që i propozohet spektatorit durrsak.

“Në datën 30 shtator, ora 19:00 te Teatri Aleksandër Moisiu në Durrës, jeni të ftuar në një spektakël të fjalës me:
Mirush Kabashin
Erion Kriston
Endri Shabanin
Pano Soko
Disutojmë idetë e reja të Kartës 2020 mes poezisë dhe mendimit kritik. Hyrja është e lire”
,- njofton në rrjete sociale Nisma #Thurje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nis numërimi mbrapsht për reformën zgjedhore në Shqipëri, pasi sot është afati i fundit për të cilin palët janë angazhuar ta përmbyllin a

Sipas parashikimit të meteorologëve, vranësirat e shpeshta do mbeten prezente në territorin shqiptar sot, duke sjellë reshje afat shkurtr

Aktori i njohur Naum Shundi i ftuar në emisionin “Kjo javë” në “News 24” nga gazetarja Nisida Tufa, deklaroi se është ndjerë shumë keq pë

Pas padive që ka depozituar Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit në lidhje me shembjen e godinës së vjetër, ka reaguar Prokuroria e Posaçme ku

Linja ajrore ekonomike Wizz Air deklaroi se do të operojë me një bazë të re në Tiranë.

Duke filluar nga dita e hënë, hotelet në të gjithë vendin do të kenë akses për të aplikuar për hapjen e plazheve private.

Një ditë më parë, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak Durrës u miratua lista parapake me emrat e 8782 qytetarëve, që pritet të përfitojnë g

462 qytetarë të Durrësit janë refuzuar për të përfituar dëmshpërblimin e dëmeve të shkaktuara nga tërmeti, megjithëse kanë aplikuar në pr

Kapet dhe arrestohet me qëllim ekstradimi drejt Italisë, 29-vjeçari i kërkuar për veprat penale “Pjesëmarrja në organizatë kriminale” dhe

Nuk dimë nëse ka qenë një moskoordinim mes institucioneve apo gabim i policisë në urdhrin e saj por brenda ditës së sotme Policia e Shtet