Tension te Fakulteti i Drejtësisë, përplasje mes studentëve

25/01/2019 - 11:56

Tension te Fakulteti i Drejtësisë mes studentëve të ngujuar që kanë bojkotuar mësimin dhe nga ana tjetër studentëve që kërkojnë të zhvillojnë mësim.

Paraditen e kësaj të premte dy grupe studentësh kanë tentuar të përplasen fizikisht, ndërkohë që policia private ka njoftuar Policinë e Shtetit.

Rektori i Universitetit Mynyr Koni ka zhvilluar ditën e sotme një takim me studentët që kanë bojkotuar mësimin.

Ditën e enjte studentët e Fakultetit Juridik u mblodhën përpara Rektoratit të Tiranës, ku kërkuan të merren masa për nisjen e procesit mësimor edhe në Fakultetin e tyre. Sipas tyre, auditoret po mbahen të bllokuara nga një grup i vogël që nuk përfaqësojnë shumicën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gazeta më e madhe gjermane Bild ka nxjerrë mbrëmjen e sotme të tjera video përgjime të blerjes së votave.

Mbyllet ekspedita katër javore e arkeologjisë në forumin mesjetar.

Cila ishte arsyeja kryesore që nuk u hapën negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë?

Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar sot informacione, Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismailit në lidhje me sistemin e sigurisë

Bashkia e Rrogozhinës ka kallëzuar penalisht në Prokurori, anëtarët e KQZ-së dhe KZAZ-së së këtij qyteti për mos lirimin e ambienteve në

Gazetari investigativ Artan Hoxha, shkruan se Presidenti Ilir Meta me dekretin për anulimin e zgjedhjeve futi në vëllavrasje shqiptarët. 

Evidentohet dhe goditet një rast i armëmbajtjes pa leje në Durrës, policia arreston në flagrancë një shtetas që qarkullonte me armë zjarr

Tensionet kanë përfshirë edhe Bashkinë e Kukësit, ku protestuesit kanë tentuar të bllokojnë mbledhjen e materialeve zgjedhore.