Tërmet i fuqishëm në 23:30? M.Mbrojtjes dhe Rama: Mos bini pre e mashtrimeve

22/09/2019 - 22:53

Ministria e Mbrojtjes u bën apel të gjithë qytetarëve që të mos mashtrohen nga lajmi që po qarkullon në disa portale, të cilat shkruajnë se në orën 23:30 është parashikuar të bjerë një tërmet me përmasa të mëdha.

Përmes një reagimi, Ministria sqaron se nuk ka asnjë mekanizëm për të parashikuar tërmetet, ndërsa apelon qytetarët që të ruajnë qetësinë.

Prej disa minutash qarkullon në disa portale dhe rrjete sociale një lajm i rremë mbi parashikimin e një tërmeti me përmasa, në orën 23.30. I bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve, të mos bien pre e njoftimeve të tilla keqëdashëse dhe përhapëse paniku pasi nuk ka asnjë parashikim të tillë shkencor nga asnjë institucion shkencor”, thuhet në reagimin e Ministrisë së Mbrojtjes.

Edhe Kryeministri Rama thotë që ky është një fakenews për të përhapur panik dhe që thjesht duhet neveritur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ambasada amerikane në Tiranë vazhdimisht nxjerr informacione në lidhje për lotarinë.

Forca të shumta policie kanë rrethuar disa nga banesat që do të prishen nga Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit në Shkozë.

Masat ajrore të qëndrueshme që kanë përfshirë vendin tonë kanë bërë që moti të vijojë më kthjellimet në të gjithë territorin shqiptar gja

Shteti i Serbisë vazhdon t'i ketë  borxhe të  mëdha shtetit të  Kosovës.

Teksa mbrëmjen e së mërkurës vulosi përfundimisht JO-në për fillimin e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, presidentit fr

Pas gjestit të ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, Berndt Borchardt, i cili pak ditë më parë u tregoi gishtin e mesit banorëve të “Astrit”

Projekti me vlerë rreth 285 milionë lekë dhe i financuar nga qeveria dhe ministria e Financave synon t’i japë një pamje komplet ndryshe s

Jep dorëheqjen kreu i Urbanistikës në bashkinë e Durrësit.

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar për operacionin policor të zhvilluar sot në qytetin e Vlorës, ku u arrestua personi i arr