Tërmet i fuqishëm në Mal të Zi, tronditen edhe qytetet shqiptare

13/11/2018 - 15:01

Një tërmet i fuqishëm ka rënë në Mal të Zi ditën e sotme, duke shkaktuar panik te banorët. Tërmeti ka qenë me magnitudë 5.1 ballë në një thellësi prej 2 kilometrash nën tokë.

Lëkundjet e forta janë ndier edhe në qytetet veriore të Shqipërisë.

Nga tërmeti nuk ka persona të lënduar dhe as raportime për dëme materiale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rreth 500 balona u lëshuan mbrëmjen e sotme në qiell nga protestuesit e opozitës. 

Më shumë se 60 minuta protestë pa asnjë incident. Krejtësisht ndryshe kjo protestë e gjashtë kombëtare e opozitës.

Protesta e opozitës ka nisur ndryshe këtë herë.

Protestuesit e parë të opozitës kanë nisur të grumbullohen përpara Kryeministrisë.

Shqiptarja Ariana Bariaba do të kandidojë këtë të dielë për një vend në këshillin bashkiak të Athinës.

Ambasada Amerikane bën thirrje për përmbajtje në protestën e sotme të opozitës.