"Tifozat Kuq e Zi" ndezin kryeqytetin, të gjithë drejt "Air Albania Stadium"

17/11/2019 - 18:57

Në prag të ndeshjes së shumëpritur mes Shqipërisë dhe Francës, atmosfera në kryeqytet është ndezur nga brohoritjet e tifozërisë shqiptare.

"BalkanWeb" siguruar momentin kur tifo grupi  “Tifozat Kuq e Zi” është drejtuar për në tribunën veriore të impiantit sportiv “Air Albania Stadium”.

Siç duket edhe në video, tifozët bëjnë thirrje në mbështetje të Kombëtares së Shqipërisë, e cila pret këtë mbrëmjen në orën 20:45 kampionët botës.

Mbrëmja e sotme nuk është thjesht një ndeshje futbolli, por një kapitull i ri për kombëtaren tonë. Ajo tashmë do të këtë strehën e vet moderne ku do të zhvillojë ndeshje të këtij formati.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sot në Shijak ka nisur puna për ndërtimin e shtëpive individuale që u dëmtuan nga tërmeti i 26nëntorit!

Komisioni i Pavaruar i kualifikimit ka konfirmuar në detyrë qjyqtaren e Apelit të Durrësit, Anita Mici.

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka shkruan në Facebook se për djegien e pyjeve në Shqipëri në këto ditë të nxehta vere, janë angazhuar ng

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në një mesazh drejtuar qytetarëve tha se ka filluar përgatitja për të

Më datë 4 gusht 2020, ambasadorja franceze në Shqipëri Christina Vasak dhe atasheu i bashkëpunimit për gjuhën frënge Paul Souligoux vizit

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho në një status në Facebook ka renditur 10 masa, të cilat sipas tij, duhen marrë për të frenuar pë

Pas dy ditësh luftë me flakët, zjarrfikësit e Gramshit kanë mundur të shuajnë zjarrin në pyllin e malit të Koshnicës, njësia Skëndërbegas

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do të shtohen gjatë pjesës së dytë të ditës, duke sj

Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Mbrojtjes Civile, Haki Çako, ka bërë një deklaratë për media në lidhje me situatën e krijuar nga zjarre

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e fundit lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.