‘Tik-tak, tik-tak’! Banorët e Unazës së Re i kujtojnë Ramës se i ka orët e numëruara

10/02/2019 - 17:38

Banorët e Unazës së Re janë mbledhur sërish ditën e sotme për të protestuar kundër projektit.

Banorët i kanë bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të tërhiqet nga projekti, sepse i ka orët e numëruara.

‘Tik tak, tik-tak, po të vjen ora’,- kanë qenë thirrjet e banorëve të Unazës së Re.

Në mbështetje të tyre kanë shkuar edhe deputetët e opozitës. Në ndryshim nga ditët e tjera, banorët kanë njoftuar se do të nisin të mbjellin pemët e shkulura para pak kohësh nga bashkia e Tiranës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vëzhgues të pavarur të jetës politike në Shqipëri thonë se mungesa e transparencës dhe qartësisë ligjore në lidhje me zgjedhjet vendore,

Kostandin Xhuvani u lirua sot nga burgu me leje nga Drejtoria e Burgjeve për të marrë pjesë në ceremoninë e lamtumirës së babait të tij,

Një automjet zjarrfikës lëviz në autostradë me sirenën ndezur për të shkuar sa më shpejt tek automjeti që është përfshirë nga flakët në a

I është dhënë lamtumira, regjisorit e skenaristit të njohur, Gjergj Xhuvani.

Aktivistët që kërkojnë reforma në sistemin e drejtësisë penale kanë ngritur prej kohësh shqetësimin se një shkelje e vogël si kundravajtj

Viti i ri shkollor 2019-2020 nis pas rreth 3 javësh dhe gjatë kësaj periudhe, bashkia e Durrësit, së bashku me drejtoritë në varësi, ësht

Në këto ditë të nxehta të gjysmës së dytë të muajit gusht, atmosfera festive pritet të ndizet edhe më shumë në Durrës.

"News24" ka siguruar videot e kamerave të sigurisë të lokalit ku ndodhej mesditën e 9 prillit, pejani Ragip Hajdini, një prej të dyshuarv