‘Tik-tak, tik-tak’! Banorët e Unazës së Re i kujtojnë Ramës se i ka orët e numëruara

10/02/2019 - 17:38

Banorët e Unazës së Re janë mbledhur sërish ditën e sotme për të protestuar kundër projektit.

Banorët i kanë bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të tërhiqet nga projekti, sepse i ka orët e numëruara.

‘Tik tak, tik-tak, po të vjen ora’,- kanë qenë thirrjet e banorëve të Unazës së Re.

Në mbështetje të tyre kanë shkuar edhe deputetët e opozitës. Në ndryshim nga ditët e tjera, banorët kanë njoftuar se do të nisin të mbjellin pemët e shkulura para pak kohësh nga bashkia e Tiranës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Qytetarët e Durrësit janë të dyjëzuar, ndërsa nuk mungojnë as personat indiferentë, përsa i përket situatës së nxehtë në të cilën ndodhet

Gjykata Administrative e Apelit vendosi të enjten në dhomën e këshillimi t’i hapë rrugën përfundimit të projektit “Veliera”, duke pushuar

Një grup mbështetësish të PD-së, janë grumbullua për të pritur me protestë kryeministrin Edi Rama në Gjirokastër. 

Disa zona në Tiranë do të jenë pa energji elektrike sot, për shkak të punimeve që po bëhen për instalimin e rrjetit 20 kv në një kabinë q

Këshilli i Lartë i Prokurorisë është mbledhur për të diskutuar edhe kërkesën e grupeve parlamentare të opozitës për shkarkimin e Arta Mar

Ish-zëvendësministri i Arsimit, Taulant Muka, vijon me denoncimet e tij lidhur me plagjiaturat në doktoratura apo artikuj shkencorë.

Polici nga Dukagjini Berhan Bajrakurti, me gjasë pritet të lerë qelinë ditën e sotme pasi ka rezultuar se personi që ai ka bërë filmimin

Vijojnë kontrollet për evidentimin dhe ndëshkimin e rasteve të zhvillimit të palejuar të lojërave të fatit.

Ardhja e një sistemi vranësirash do të kushtëzojë mot me vranësira të shpeshta dhe alternime kthjellimesh në pjesën më të madhe të vendit