Tiranë, sekretari Kerry në Twitter: Falenderime Nishanit për pritjen e ngrohtë

14/02/2016 - 13:33

Pasi ka mbyllur takimet e tij me personalitetet shtetërore, sekretari amerikan i shtetit John Kerry i është drejtuar Muzeut Historik Kombëtar, ne Tirane, ku është duke zhvilluar një takim me përfaqësue stë grupeve të ndryshme të shoqërisë civile.

Por, pikërisht në këtë moment, në llogarinë e tij në Twitter, sekretari Kerry ka lëshuar një mesazh, ku ndjehet e kënaqur me vizitën dhe pritjen që i është bërë. “Shumë i kënaqur që vizitoj Shqipërinë sot dhe faleminderit pritjen e ngrohtë nga presidenti Nishani,” - shkruan sekretari Kerry.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Marsida Qatja vijon të mbetet ende një çështje në diskutim për mënyrën, sesi ndodhi ngjarja në shtëpinë e saj.

Emisioni investigativ “Fiks Fare”, ka kryer një investigim tre mujor, ku është zbuluar se si zv/ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e V

Kryeministri Edi Rama duhej të merrte pjesë në ceremoninë e 10-vjetorit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit që u zhvillua mbrëmjen

Ministrat e Jashtëm të katër vendeve anëtare të BE-së, kanë bërë thirrje për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dh

Komisioni i Venecias publikoi sot opinionin e vet përfundimtar lidhur me interpretimin e vendimit të presidentit Ilir Meta për të anullua

Paraditen e së hënës, 14 tetor 2019, drejtori i përgjithshëm ekzekutiv i Autoritetit Portual Durrës, Agron Tare, i ka uruar mirëseardhjen

Temperaturat e larta, deri në 29 gradë, të pazakonta për muajin tetor, u kanë dhënë mundësi shumë durrsakëve, të dashuruar me detin, të v

“Do të doja t’u kërkoja sinqerisht ndjesë atyre që mund të kem fyer dje.