Tiranë, sekretari Kerry ndalet dhe takon njerëzit në bulevard (video)

14/02/2016 - 13:47

Sekretari amerikan i shtetit John Kerry, gjatë ecjes në këmbë nga Kryeministria tek Hotel "Rogner", nën shoqërinë edhe të kryeministrit Edi Rama, u ndal për disa minuta në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit", ku takoi dhjetëra qytetarë që ishin mbledhur për ta përshëndetur.

Gjatë ndalesës së paparashikuar në protokoll, sekretari Kerry mbajti në krahë edhe një fëmijë për pak çaste, foto të cilën kryeministri Rama e ka postuar në Facebook, me diçiturën “Fotoja e ditës”.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Marsida Qatja vijon të mbetet ende një çështje në diskutim për mënyrën, sesi ndodhi ngjarja në shtëpinë e saj.

Emisioni investigativ “Fiks Fare”, ka kryer një investigim tre mujor, ku është zbuluar se si zv/ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e V

Kryeministri Edi Rama duhej të merrte pjesë në ceremoninë e 10-vjetorit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit që u zhvillua mbrëmjen

Ministrat e Jashtëm të katër vendeve anëtare të BE-së, kanë bërë thirrje për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dh

Komisioni i Venecias publikoi sot opinionin e vet përfundimtar lidhur me interpretimin e vendimit të presidentit Ilir Meta për të anullua

Paraditen e së hënës, 14 tetor 2019, drejtori i përgjithshëm ekzekutiv i Autoritetit Portual Durrës, Agron Tare, i ka uruar mirëseardhjen

Temperaturat e larta, deri në 29 gradë, të pazakonta për muajin tetor, u kanë dhënë mundësi shumë durrsakëve, të dashuruar me detin, të v

“Do të doja t’u kërkoja sinqerisht ndjesë atyre që mund të kem fyer dje.