Tiranë, vizita e sekretarit Kerry, boshatisen rrugët e kryeqytetit (foto)

14/02/2016 - 09:33

Ditën e sotme, teksa mbërrin sekretari amerikan i shtetit John Kerry, Tirana është thuajse e boshatisur. Përmes disa fotove të shkrepura nga gazetari Aristir Lumezi, duken rrugët boshatisura, ndalimi i qarkullimit në disa akse dhe shumë pak qytetarë që kanë dalë në rrugët e qytetit.

Marrë nga albeu.com

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama duhej të merrte pjesë në ceremoninë e 10-vjetorit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit që u zhvillua mbrëmjen

Ministrat e Jashtëm të katër vendeve anëtare të BE-së, kanë bërë thirrje për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dh

Komisioni i Venecias publikoi sot opinionin e vet përfundimtar lidhur me interpretimin e vendimit të presidentit Ilir Meta për të anullua

Paraditen e së hënës, 14 tetor 2019, drejtori i përgjithshëm ekzekutiv i Autoritetit Portual Durrës, Agron Tare, i ka uruar mirëseardhjen

Temperaturat e larta, deri në 29 gradë, të pazakonta për muajin tetor, u kanë dhënë mundësi shumë durrsakëve, të dashuruar me detin, të v

“Do të doja t’u kërkoja sinqerisht ndjesë atyre që mund të kem fyer dje.

Pas sistemit gjyqësor, në ‘sitën’ e vettingut tashmë do të kalojë Policia e Shtetit dhe Garda e Republikës.

Kryetarja e Bashkisë së Durrësit Valbona Sako ka pritur në takim ambasadoren franceze Christina Vasak dhe delegacionin francez të Institu