Tiranë, vonesa solli takimin e pazakontë Nishani-Kerry, biseduan në këmbë

14/02/2016 - 10:46

Vonesa prej 45 minuta e sekretarit amerikan të shtetit John Kerry ka bërë që ky i fundit të mos zhvillojë bisedën me presidentin Bujar Nishani, e parashikuar që të ndodhte ne nje prej sallave të Aeroportit Nderkombetar "Nënë Tereza". Sapo sekretari Kerry zbriti nga avioni, ai e konsumoi në këmbë takimin dhe biseden me kreun e shtetit shqiptar. Sekretari Kerry dhe presidenti Nishani biseduan në këmbë për rreth pese minuta, ku i pranishëm ishte edhe ambasadori Donald Lu.

Se çfarë kishte ndodhur në të vërtetë u kuptua vetëm pasi sekretari Kerry iu drejtua menjehere Tiranës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama duhej të merrte pjesë në ceremoninë e 10-vjetorit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit që u zhvillua mbrëmjen

Ministrat e Jashtëm të katër vendeve anëtare të BE-së, kanë bërë thirrje për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dh

Komisioni i Venecias publikoi sot opinionin e vet përfundimtar lidhur me interpretimin e vendimit të presidentit Ilir Meta për të anullua

Paraditen e së hënës, 14 tetor 2019, drejtori i përgjithshëm ekzekutiv i Autoritetit Portual Durrës, Agron Tare, i ka uruar mirëseardhjen

Temperaturat e larta, deri në 29 gradë, të pazakonta për muajin tetor, u kanë dhënë mundësi shumë durrsakëve, të dashuruar me detin, të v

“Do të doja t’u kërkoja sinqerisht ndjesë atyre që mund të kem fyer dje.

Pas sistemit gjyqësor, në ‘sitën’ e vettingut tashmë do të kalojë Policia e Shtetit dhe Garda e Republikës.

Kryetarja e Bashkisë së Durrësit Valbona Sako ka pritur në takim ambasadoren franceze Christina Vasak dhe delegacionin francez të Institu