Trafik kilometrik në aksin Fushë-Krujë – Thumanë

13/08/2019 - 10:55

Fluksi i madh i pushuesve, sidomos atyre që kanë hyrë nga Kosova, kanë shkaktuar trafik të rënduar në aksin rrugor Fushë-Krujë – Thumanë.

Në këtë aks, vargu i automjeteve shkon në rreth 1 kilometër, e trafiku i rënduar është në të dyja korsitë.

Për të lehtësuar qarkullimin, janë të pranishëm edhe punonjës të policisë rrugore.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar lirimin nga detyra të ambasadorit të Shqipërisë në Turqi, Gent Gazheli.

Ashtu si Gjermania dhe Austria në parim ka mbështetur propozimin francez për zgjerimin e BE-së, por me kusht që kjo të mos vonojë çeljen

Në rrugën Tiranë-Elbasan vijon kontrolli me radar nga Policia Rrugore.

Vijon operacioni policor i koduar “RODONI”,  për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e korrupsionit dhe falsifikimit të dokumente

Pas rreth 90 minutash, pak më parë ka mbaruar takimi i Presidentit Ilir Meta me aleatët e opozitës jashtë parlamentit.

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të karakterizohet nga kthjellime dhe vrnaësira të herë pas hershme gjatë paradites.

Tre anëtarët e këshillit të Autoritetit të Mediave Audiovizive kanë votuar kundër  kalimit në Kuvend të projektligjit “Për shërbimet e me

Pas vendimit të presidentit Ilir Meta, i cili i dërgoi një letër Zyrës së Asamblesë Parlamentare të OSBE në Kopenhagen, asaj në Tiranë dh

Burime të rezervuara tregojnë se përveç ambasadorit të OSBE, Bern Borchardt, i cili u shpall person non grata prej Presidentit Meta, mëso

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie.