Trafik shumë i rënduar në një pjesë të autostradës, ja pse u krijua

20/09/2018 - 20:18

   Trafik tejet i ngarkuar në autostradën Durrës-Tiranë, nga Durrësi deri te Mbikalimi i Fllakës.

Shkak është bërë ceremonia e diplomimit të studentëve të UAMD-së, që ishte parashikuar në orën 18.30, por që nisi me shumë vonesë për shkak të fluksit të madh të automjeteve në drejtim të vendit ku do të zhvillohet ceremonia.

Megjithë praninë dhe ndërhyrjen e forcave policore të qarkullimit qarkullimi nuk po normalizohet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Studentët e Durrësit kanë paralajmëruar sërish protestë ditën e hënë më 17 dhjetor.

Dyndje e madhe qytetarësh për të psonisur në qendrën tregtare QTU, duke shkaktuar si kurrë më parë, trafik të jashtëzakonshëm në autostra

Studentët nuk heqin dorë nga protestat deri në plotësimin e 8 kërkesave të tyre.

Banorët e Shijakut, “Katër Rrugëve” dhe Xhafzotajt janë ngritur sot në protestë për infrastrukturën e rënduar të rrugës që lidh qytetin b

Një grup studentësh vijojnë të qëndrojnë para kryeministrisë, teksa këtë të diel protesta shënon ditën e 12-të.

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës parashikohet të dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të dendura duke gjeneruar reshje

Gazetarja dhe moderatorja e njohur shqiptare, Eni Vasili ka intervistuar shumë figura të politikës, artit e kulturës gjatë karrierës së s

Nëse në Durrës bie shie, nuk është aspak "e çuditshme" që rrugët e qytetit përmbyten.

Ambasada amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim shumë të rëndësishëm për të gjithë nxënësit e shkollës së mesme të cilët janë të interes