Tre deputetë të rinj në parlament, KQZ u jep mandatin (EMRAT)

15/05/2019 - 12:33

Komisioni Qendron i Zgjedhjeve u ka dorëzuar mandatin e deputetit edhe tre kandidatëve të tjerë. Bëhet fjalë për Halit Valterit, Vasil Sterjofskit dhe Edmond Stojkut.

Halit Valteri është kandidat nga listat e PD-së në Tiranë ndërsa Edmond Stojku dhe Vasil Sterjofski janë kandidatë nga listat e LSI, në qarkun e Tiranës dhe Korçës.

Ata priten të betohen në seancën e ardhshme parlamentare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në ditën më të bukur të jetës së tij, ai i shpëtoi jetën dikujt tjetër.

Në emisionin "Opinion" pati një përplasje me gazetarit Artan Hoxha dhe analistit Mark Marku, në lidhje me përgjimet e dosjes 339, ku thuh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ftuar në studion e emisionit “Open” të gazetares Eni Vasili, ka vijuar me akuzat ndaj ish-kryeminis

Gazetari i medias prestigjioze gjermane “Bild”,  Peter Tiede në një intervistë me “Skype” me emisionin “A show” në News 24 foli për shkri

Kontrolle të shumta e të pandërprera në drejtim të parandalimit të shpejtësisë tej normave të lejuara, të drejtimit të mjetit nën efektin

Një adoleshent vetëm 16-vjeçar humbi jetën sot në Durrës, pasi u përplas nga treni paraditen e sotme.

Afro një muaj e gjysmë pas grabitjes spektakolare në pistën e Rinasit, rinisin transfertat e parave të bankave të nivelit të dytë jashtë

21 kandidatë për këshilltar të Bindjes Demokratike në Fier janw tërhequr nga kandidimi.

18 Maji, Dita Ndërkombëtare e Muzeve solli në Muzeun Arkeologjik të Durrësit studentë e pedagogë të UAMD, si dhe personazhe që i kanë shë

IMT në bashkëpunim me Policinë Bashkiake të Durrësit bëri të mundur heqjen e një kioske, të vendosur pa leje në mes të trotuarit, tek shk