Tritoli nuk pushon në Krujë, dy shpërthime brenda orës (VIDEO)

30/01/2019 - 10:52

Dy shpërthime tritoli, pothuajse në të njëjtën orë, janë shënuar në Nikël të Krujës dhe Fushë-Krujë.

Shënjestra kanë qenë makina e një ish-polici dhe një mobileri, e cila ndodhej poshtë banesës së familjarëve.

Rreth orës 23.30 në Fushë-Krujë, ka shpërthyer në garazhd makina e ish-policit Përparim Cenga, banues në Fushë-Krujë.

Garazhdi ndodhej në katin e parë të godinës, çka ka bërë që banorët të tremben nga shpërthimi i fuqishëm. Kjo nuk është hera e parë që këtij personi i vendosin tritol. Menjëherë në vendngjarje ka mbërritur policia. Dyshohet se sasia e tritolit ka qenë mbi 150 gramë.

Ndërkohë, një tjetër shpërthim i fuqishëm u regjistrua në katin e tretë të këtij objekti që shihni në videon më poshtë, ku banonin pjesëtarët e familjes Cani. Dyshohet se ka qenë një sasi tritoli mbi 200 gramë që iu vendos mobilerisë Cani.

Fatmirësisht në të dyja rastet nuk ka pasur të lënduar në njerëz, por vetëm dëme materiale.

Forcat e policisë kanë sekuestruar edhe pamjet e kamerave dhe kanë nisur punën për zbardhjen e identitetit të autorëve përkatës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Berat, ku dy foshnja binjakë vetëm 5 muaj kanë ndërruar jetë. Në lidhje me këtë ngjarje, ka reaguar

Endrit Dokle është edukuar e ndërgjegjësuar gjatë qëndrimit në qeli nga viti 2005 deri në janar 2020 dhe është i gatshëm të riintegrohet

Dy fëmijë binjakë kanë gjetur vdekjen mëngjesin e sotëm në Berat.

Punimet për ndërtimin e bypass-it të Fierit janë drejt përfundimit në të gjithë gjatësinë e tij.

Më të trishtat ditë të jetës së tyre, i kalojnë duke ju “falur” të bukurit Durrës.

Në Kinë ndodhen rreth 400 shqiptarë, mes tyre 60 studentë dhe të tjerët që mendohet se punojnë në vendin më të madh aziatik.

Banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, që nga akt-eskpertimi i kryer nga Instituti i Ndërtimit rezultojnë me gradën më të lartë të

Një muaj nga krijimi i SPAK, Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të rekrutojë edhe dy prokurorë të tjerë, pasi fluksi i dosjeve në këtë pro

Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, prezantoi platformën e aplikimit online për qytetarët që përfitojnë nga programet e rindërtimit.