Trump emëron ambasadorin e SHBA-ve në Shqipëri

28/06/2019 - 21:05

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald trump ka emëruar ambasador të SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim.

Yri Kim ka qenë anëtar i delegacionit të SH.B.A.-së në bisedimet me gjashtë parti me Korenë Veriore.

“Trump emëron anëtar të karrierës së Shërbimit të Jashtëm Yuri Kim për të qenë ambasador në Shqipëri. Më parë shërbeu në role të ndryshme duke përfshirë Drejtorin e Zyrës së Çështjeve Evropiane Juglindore dhe, interesant, anëtar i delegacionit të SH.B.A.-së në bisedimet me gjashtë parti me Korenë Veriore”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për tre muaj me radhë, të rinj të talentuar patën një mundësi të shkëlqyer për të nisur karrierën e tyre profesionale, falë projektit të

Ashtu siç ishte paralajmëruar, ditën e sotme në sallën e mbledhjeve të Autoritetit Portual Durrës u zhvillua takimi i Shoqatës së Detarëv

Policia greke ka zbardhur aktivitetin e organizatës ndërkombëtare të trafikut të kokainës, anëtarët e së cilës u arrestuan mëngjesin e së

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj thotë se ka pasur një indicie nga burgjet për lirimin e Endrit Dokles.

KLSH ka kallëzuar në Prokurori ish- drejtorin dhe dy ish- specialistë të ish- Drejtorisë së ALUIZNI-t Tirana Jug.

Vazhdon puna e Policisë Bashkiake së Durrësit në terren, për monitorimin e problemeve në shërbim të qytetarëve, për vendosjen e perimetri

Banorët e Shijakut, Katër Rrugëve dhe Xhafzotajt janë ngritur sot në protestë për infrastrukturën e rënduar të rrugës që lidh qytetin e D

Ambasada e Republikës së Shqipërisë ne Ankara bën me dije se deri tani nuk është identifikuar asnjë shtetas shqiptar i prekur nga tërmeti

Ditën mërkurë, më 29 janar 2020 pritet të mblidhet Këshilli Bashkiak Durrës.

Në mbledhjen e fundit të Shtabit të Emergjencave në Durrës është bërë një përmbledhje e situatës së deritanishme në terren përsa i përket