U dëmtuan nga tërmeti, vijon shembja e objekteve në Durrës

03/12/2019 - 16:06

Teksa mesditën e sotme u prish me eksploziv të kontrolluar ndërtesa 6-katëshe e njohur si hotel "Gostivari" në zonën e Plazhit, vijon puna për prishjen e të tjera banesave të konstatuara të pabanueshme apo që rrezikojnë të tjera ndërtesa, pas tërmetit të 26 nëntorit.

Mësohet se është në proces prishjeje hotel "Lubjana" po në lagjen 13 të qytetit të Durrësit.

-Godinë banimi 5-katëshe e shtetasit Shkëmbor Tila, lagjja 18/1 rruga “Sulejman Pitarka”.

-Banesa 4-katëshe e shtetasit Veri Kaja, lagjja 18/1, rruga “Sulejman Pitarka”.

-Banesa 5-katëshe e shtetasit Shendet Koromani, lagjj 16/1 rruga “Hili Kanci”.

-Ndërtesa e shtetasit D.Hushi.

-Ndërtesa e shtetasit Agim Domi.

-Banesa e shtetasit Alush Qoli në lagjen 14, Shkozet.

-Banesa e shtetasit Ismail Cuni në lagjen 14, Shkozet.

-Banesa e shtetases Sulbije Bici në lagjen 14, Shkozet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, dhe e ngarkuara me punë e SHBA-ve, Leyla Moses-Ones zhvilluan sot një takim me P

Rruga "Aleksandër Goga" nga Spitalla në Porto Romano është një prej nyjeve më të rrezikshme për të qarkulluar.

Ditën e nesërme Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të bëjë transferimin e prokurorëve të mbetur te Prokuroria e Shkallës së Parë për Krime

Kreu i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare Ilir Zela ka dhënë dorëheqjen duke u larguar për arsye personale nga detyra.

I shoqëruar nga ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku, Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio ka mbërritur në k

Gjyqtarja e Apelit të Shkodrës Marina Rraboshta ka dhënë dorëheqjen nga ky post.

Gazetarët janë kundër paketës antishpifje të propozuar nga qeveria për rregullimin e medias online.

Ambasada e shtetit të Katarit në Shqipëri ka anuluar pritjen me rastin e Ditës Kombëtare në shenjë solidariteti për tragjedinë e tërmetit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vijojnë të shprehin solidaritet me Shqipërinë për sa i përket tërmetit të rënë më 26 nëntor, ku la pas 5